Na snímke v¾avo brankár Košíc Matúš Kira v zápase 1. kola futbalovej Niké ligy FC Košice - ŠK Slovan Bratislava v Košiciach 29. júla 2023. FOTO TASR – František Iván

Favorit zakopol: Košice uchmatli so Slovanom cenný bod!

Futbalisti FC Košice remizovali v 1. kole Niké ligy s ŠK Slovan Bratislava 0:0. Zápas nováčika najvyššej súťaže s úradujúcim majstrom sledovalo na vypredaných tribúnach 5834 divákov.

Favorit zakopol

Duel sa hral vo výbornej atmosfére, o ktorú sa na zaplnenom štadióne postarali oba početné fankluby. V prvom polčase sa hral zaujímavý futbal, ktorému nechýbali šance. Najväčšiu z nich mal v 33. minúte Zmrhal, ale košického brankára Kiru neprekonal. V druhom polčase mali viac z hry hostia, dostali sa k viacerým streleckým pokusom, ale nedokázali skórovať