eReport.sk
René Fasel, foto:ig/iihf

Fasel pripustil, že šampionát sa nemusí konať v Bielorusku

Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel pripustil, že tohtoročné MS sa nemusia konať v Bielorusku, kde už niekoľko mesiacov prebiehajú protesty proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi.

V tejto súvislosti vznikol tlak na IIHF, aby šampionát presunula do inej krajiny. „Nezorganizujeme šampionát, ktorý môžu zneužiť politické kruhy. To sa týka vládnej moci a aj opozície. Máme pripravený plán B. Ten existuje už od jesene,” povedal v piatok Fasel. Švajčiar sa s bieloruským prezidentom stretol v pondelok. „Zreteľne sme mu naznačili, že šampionát v Bielorusku nemôže byť, ak sa veci nezmenia,” prezradil Fasel, ktorý zároveň informoval, že otázkou organizátora MS sa výkonný výbor IIHF bude zaoberať 25.-26. januára. Informovala o tom agentúra DPA.

Podľa Fasela federácia zvažuje aj iné možné alternatívy, dostala oficiálnu ponuku od Dánska, ktoré by mohlo zaskočiť ako organizátor či spoluorganizátor MS 2021, a diskutuje aj so slovenskou stranou. O možnosti, že by jednu zo skupín MS mohla namiesto Minska hostiť Bratislava, už v decembri informovalo švajčiarske periodikum Watson.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.