eReport.sk
Farský deň v Trnave, Na forks krypta Baziliky sv. Mikuláše, zdroj: Júlia Kubišová
Farský deň v Trnave, Na forks krypta Baziliky sv. Mikuláše, zdroj: Júlia Kubišová

Farský deň v Trnave – zaujme veriacich aj neveriacich


Farnosť sv. Mikuláša v Trnave je známa najmä každoročnou Trnavskou novénou, na ktorej sa zúčastňujú pútnici z celého sveta. Okrem toho organizuje aj ďalšie aktivity – duchovné, vzdelávacie i voľnočasové. Tie sú určené pre mladých aj starších – spevákov, športovcov, skautov, aj takzvaných ruženčiarov. 

Jedno z obľúbených pravidelných podujatí Farnosti sv. Mikuláša v Trnave je Farský deň, ktorý bol tento rok 29. júna. Vo farskej záhrade sa stretlo viac ako sto ľudí, ktorí strávili popoludnie v duchu priateľstva a utuženia vzťahov spoločenstva. Úvodné slovo patrilo trnavskému dekanovi Jozefovi Gallovičovi. „V dnešnej dobe, ktorá je poznačená rozbitosťou, je podstatné budovať vzťahy. A to nie hocijaké, ale tie najkvalitnejšie podľa vzoru Najsvätejšej Trojice. V súčasnosti je nesmierne dôležité osobne sa stretávať, rozprávať sa, pomáhať si, vytvárať dôveru, budovať kvalitné priateľstvá, ktorých centrom bude Ježiš Kristus. Jedine tak nás negatívne trendy dnešného sveta neprevalcujú,“ objasnil zmysel Farského dňa dekan Jozef Gallovič.

Program pre všetkých

Následne poďakoval kaplánovi Petrovi Juhásovi za jeho dvojročné pôsobenie vo farnosti, ktorú obohatil svojím praktickým prístupom o mnohé dobrá. Od júla už bude pôsobiť vo farnosti Komárno. Po guláši a chutných dobrotách, ktoré veriaci spoločne uvarili a napiekli, si pozreli náučnú prezentáciu o Bazilike sv. Mikuláša s názvom: Očami našich predkov a prehliadli si krypty baziliky a jej okolia aj s odborným výkladom. Pre deti a mládež pripravili zábavný program, ktorý si s radosťou užili farníci aj náhodní okoloidúci. Stretnutie bolo zavŕšené ďakovnou svätou omšou. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Farský deň v Trnave – zaujme veriacich aj neveriacich

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne