eReport.sk
Foto: tasr

Farmár dostal 14 rokov väzenia za kontaminovanie detských výživ

Britského farmára a chovateľa oviec Nigela Wrighta odsúdili v pondelok na 14 rokov väzenia za jeho plán použiť detskú výživu kontaminovanú úlomkami kovu na vydieranie Tesca, jedného z najväčších britských reťazcov supermarketov. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Wright umiestnil nádobky s kontaminovanou detskou výživou do obchodov s potravinami Tesco a poslal tejto spoločnosti desiatky listov aj e-mailov – od mája 2018 do februára 2020 sa od nej snažil vymôcť 1,4 milióna libier (1,54 milióna eur) v kryptomene bitcoin za to, že spoločnosti prezradí, kde sú nebezpečné potraviny umiestnené.

Tesco muselo vydať príkaz na stiahnutie tohto výrobku z predajní, keď dve matky hlásili, že v nádobkách s výživou značky Heinz našli úlomky kovu. Žiadne deti sa nezranili, ale celkovo bolo z predajní stiahnutých 42 tisíc nádobiek s výživou Heinz.

Britský farmár a chovateľ oviec Nigel Wright a pohár detskej výživy značky Heinz. Wrighta odsúdili v pondelok 12. októbra 2020 na 14 rokov väzenia. Foto: tasr

Wright (45) bol obvinený z prípravy tohto komplotu, údajne zosnovaného v mene skupiny farmárov nahnevaných na nízke sumy, ktoré dostávali za svoje mlieko. Muž obvinenia poprel, ale odsúdili ho v dvoch bodoch za kontaminovanie tovaru a v troch bodoch za vydieranie.

Sudca Mark Warby pri vyhlasovaní verdiktu prirovnal Wrightovo konanie k terorizmu a povedal o ňom, že je to krutý, bezcitný človek.
“Rozhodli ste sa pre vyhrážky takého druhu, pri ktorých tuhne krv v žilách, úmyselne ste zneužili zraniteľnosť detí a následne aj zraniteľnosť reťazca supermarketov, ktorý sa obával o svoje podnikanie,” povedal sudca.

Zdroj: tasr, foto: pa, tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport