Nadiem Amiri so spoluhráčmi, foto:ig/amiri

Fanúšikovia v zápase Bundesligy, rasisticky urazili hosťujúceho hráča

Piatkový duel 16. kola nemeckej futbalovej bundesligy medzi Unionom Berlín a Bayerom Leverkusen poznačilo rasistické správanie domácich fanúšikov. Berlínčania zvíťazili 1:0 a posunuli sa na štvrté miesto tabuľky, o bod za svojho súpera.

Incident sa udial v 90. minúte, keď uvidel žltú kartu stredopoliar hostí Nadiem Amiri. Z hľadiska následne zaznelo na adresu nemeckého rodáka niekoľko hrubých nadávok znevažujúcich jeho afgánsky pôvod. „Na štadióne nemá takéto niečo miesto. Bola to najsmutnejšia vec počas celého večera. Dúfam, že to bude mať následky,“ hneval sa po zápase podľa DAZN obranca Leverkusenu Jonathan Tah.

Amiriho podporil aj tréner Unionu Urs Fischer. „Slová, ktoré tu zazneli, nepatria do futbalu. Pokúsime sa tento problém vyriešiť, ale ak sa to potvrdí, ospravedlňujem sa za to,“ zareagoval na Tahove vyhlásenia švajčiarsky kouč. Incident zatienil ďalšie úspešné vystúpenie Unionu na vlastnom trávniku. Pred štyrmi týždňami získali doma Berlínčania skalp aj Borussie Dortmund.

Rozhodujúci gól dal v piatok v 88. minúte útočník Cedric Teuchert, ktorý prišiel na trávnik v 24. minúte. Nahradil Sheralda Beckera, ktorý si poranil členok. „Nemyslím si, že nejaký súper hrá rád u nás. Je zábava hrať momentálne za tento tím,“ tešil sa po zápase podľa AFP spokojný Teuchert.