francúzsky lyžiar Mathieu Faivre, foto:tasr

Faivre vyhral druhý obrovský slalom v Bansku, Adam Žampa na 21. mieste

Francúzsky lyžiar Mathieu Faivre suverénne vyhral nedeľný obrovský slalom Svetového pohára. V bulharskom Bansku triumfoval s náskokom 75 stotín sekundy pred Švajčiarom Marcom Odermattom, tretí skončil ďalší Francúz Alexis Pinturault (+0,81), ktorý naďalej vedie celkové poradie SP a udržal sa aj na čele hodnotenia disciplíny.

Slovenský reprezentant Adam Žampa obsadil 21. miesto, za víťazom zaostal o 3,33 s. Rovnaká pozícia mu patrí aj v priebežnej klasifikácii „obráku“, takže ako prvý slovenský mužský lyžiar v histórii sa kvalifikoval do finále SP. Nárok štartovať v ňom má najlepších 25 pretekárov za disciplínu. Jeho bratovi Andreasovi tesne unikol postup do 2. kola, v prvom kole obsadil s odstupom 3,98 s 31. priečku.