eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽaNO) počas príhovoru na Stredoeurópskej energetickej konferencii na tému Zelená obnova po pandémii 22. novembra 2021 v Bratislave.
Premiér Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

Facka pre premiéra. Podľa prieskumu polovica národa Hegerovi neverí!

Agentúra AKO zrealizovala exkluzívny prieskum pre reláciu Na hrane TV JOJ. Výsledky veru premiéra Eduarda Hegera nepotešia. Veď pozrite, ako mu Slováci (ne)veria.

Z prieskumu vyplýva, že 23,6 percenta Slovákov si myslí, že Eduard Heger skôr nie je dobrý premiér. Určite nie je dobrý premiér si myslí 28 percent opýtaných. Eduarda Hegera za dobrého premiéra považujú približne štyria z desiatich. ( spolu 38,6%, určite áno:7,6 %, skôr áno: 31 %). Online prieskum agentúry AKO sa uskutočnil v dňoch od 8.11 do 16.11. na vzorke tisíc ľudí. 

– Foto: plus.noviny.sk

Z pohľadu voličov jednotlivých politických strán, vyhral u voličov OĽaNO. Až 69 percent voličov Progresívneho Slovenska si myslí, že je Eduard Heger dobrým premiérom. Volič SaS sú mu tiež naklonení (66%). 

Medzi voličmi hnutia Republika sa nenašiel ani jeden, ktorý by si o Hegerovi myslel, že je dobrým premiérom. Až 92 percent (skôr nie: 18 %. určite nie: 74%) prívržencov strany si myslí, že súčasný premiér nie je dobrým premiérom. 

– Foto: plus.noviny.sk

Medzi priaznivcami Smer-SD sa našlo 9 percent ľudí, ktorí sú s Hegerom spokojní. Podľa 87 percent opýtaných (skôr nie: 21%, určite nie: 66 %) nie je Eduard Heger dobrým premiérom. 

Medzi voličmi Hlasu-SD sa je 19 percent voličov, ktorí si myslia, že je dobrým premiérom. To, že nie je dobrým predsedom vlády si myslí 76 percent ľudí. 

Eduarda Hegera za dobrého premiéra častejšie považujú skôr ľudia do 65 rokov s vyšším vzdelaním. Obyvatelia Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Facka pre premiéra. Podľa prieskumu polovica národa Hegerovi neverí!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti