eReport.sk
Marian Kotleba, foto: tasr

Facka pre Kotlebu: Podľa nového prieskumu by sa do parlamentu nedostal!

Toto rozdýcha ťažko! Zdá sa, že štiepenie a odchody z ĽSNS Mariana Kotlebu majú svoje následky. Agentúra AKO vyrukovala s čerstvým parlamentným prieskumom, v ktorom už tradične dominuje Hlas Petra Pellegriniho. Poriadnym prekvapením sú ale katastrofické čísla Kotlebovej ĽSNS.

Agentúra AKO uskutočnila prieskum predvolebných preferencií pomocou telefonátov medzi tisíckou respondentov. Čísla sa zisťovali od ôsmeho do 11. februára tohto roku. Zatiaľ, čo niektoré strany môžu otvárať šampanské, iné veľký dôvod na radosť nemajú. Konkrétne to je napríklad ĽSNS Mariana Kotlebu.

Poriadna facka

Tá by sa podľa čerstvých čísel nedostala ani cez parlamentný prah. Získala totiž len slabých 3,8 percenta. Katastrofický výsledok má zrejme na svedomí nedávne štiepenie v strane. Kotlebovi totiž dali zbohom známe tváre strany, ako Milan Uhrík, Milan Mazurek a ďalší.

Šéf agentúry AKO Václav Hřích pre eReport priznal, že počas spytovania respondentov dochádzalo k zaujímavému fenoménu. “Respondenti namiesto strán, ktoré im čítame začali spomínať mená odídencov z ĽSNS,” uviedol Hřích. Keďže v agentúre ešte nemali vytvorenú kategóriu Uhríkovej či Mazurekovej strany, ktoré ešte oficiálne neexistujú, takéto odpovede sa automaticky zaradili do kolónky “Neviem, koho budem voliť”.

Za ľudia v parlamente, Pellegrini na čele

Na čele prieskumu sa už tradične drží Hlas – Sociálna demokracia Petra Pellegriniho s 25 percentami, druhou stranou je SaS Richarda Sulíka s 15,1 percentami. Tretím je hnutie Obyčajní ľudia Igora Matoviča s 13,8 percentami. Ďalej to je Smer – SD s 8, 5 percentami. Nasleduje Progresívne Slovensko so 7,2 percentami. Prekvapením je taktiež strana Za ľudí, ktorá by sa dostala do parlamentu tesne s 5,4 percentami. Sme rodina by sa do národnej rady dostala tiež o chlp, a to s 5,1 percentami.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Facka pre Kotlebu: Podľa nového prieskumu by sa do parlamentu nedostal!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti