eReport.sk
Jazdec F1 George Russell, foto: instagram

F1: Veľká cena Vietnamu sa zrejme neuskutoční ani v budúcom roku

Premiérová Veľká cena Vietnamu seriálu F1 sa pravdepodobne neuskutoční ani na budúci rok. Podujatie sa malo konať pôvodne už v apríli 2020, no zrušili ho pre pandémiu koronavírusu. Ohrozené je však aj v roku 2021, keďže v krajine zatkli pre podozrenie z korupcie jedného z kľúčových funkcionárov.
      

Ako informuje agentúra AFP, podujatie už nefiguruje v budúcoročnom kalendári po tom, čo v auguste zatkli vtedajšieho starostu Hanoja a veľkého podporovateľa Veľkej ceny v meste Nguyena Duc Chunga. Ten si mal údajne „privlastniť tajné štátne dokumenty“. „Bez Chunga je budúcnosť pretekov pochmúrna. Nemusia sa uskutočniť,“ uviedol zdroj blízky podujatiu pre AFP.
      

Vietnamské úrady sa ku konaniu podujatia zatiaľ oficiálne nevyjadrili, no jeho dátum – 25. apríl – je v predbežnom kalendári 22 Veľkých cien zatiaľ prázdny. Rozpis na budúcu sezónu by mali zverejniť v utorok, informovala televízia BBC. Preteky na okruhu v Hanoji mali zažiť premiéru v F1 už 5. apríla, no prvá vlna pandémie ich štart odsunula na neurčito a druhá definitívne zrušila.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

F1: Veľká cena Vietnamu sa zrejme neuskutoční ani v budúcom roku

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti