eReport.sk
Exstarosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý.
Exstarosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý.Zdroj: tasr

Exstarosta Nového Mesta Rudolf K. zostáva stíhaný na slobode

 Obvinený bývalý starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf K. zostáva stíhaný na slobode. V pondelok o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR, keď zamietol sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) proti predošlému rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Exstarosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý.
  2. Dosluhujúci starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý.
  3. Mimoparlamentné KHD apeluje na dohodu

Bývalý starosta čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Prokurátor ÚŠP žiadal o vzatie obvineného do kolúznej väzby. Tá sa využíva pri podozrení, že obvinený bude pôsobiť na svedkov, znalcov alebo spoluobvinených, či mariť vyšetrovanie. Oba súdy skonštatovali dôvodnosť trestného stíhania, dôvody väzby však nenašli. „Neriešili sme otázku viny alebo neviny,“ zdôraznila predsedníčka senátu NS SR.

Obvinenie

Podľa polície si mal Rudolf K. v septembri 2022 cez sprostredkovateľov vyžiadať úplatok vo výške 150.000 eur od developera za vydanie územného rozhodnutia na výstavbu dvoch bytových domov v lokalite Vlárska na bratislavských Kramároch. 

„Pokiaľ ide o samotný skutok, cítim sa byť nevinný, o žiadny úplatok som nežiadal,“ zopakoval na Najvyššom súde Rudolf K. s tým, že neexistujú ani väzobné dôvody. Po vznesení obvinenia sa vzdal funkcie starostu bratislavského Nového Mesta. Urobil tak krátko pred koncom funkčného obdobia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exstarosta Nového Mesta Rudolf K. zostáva stíhaný na slobode

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti