eReport.sk
Andrej Kiska. Foto: tasr

Exsmerák Podmanický: V informačnej smršti okolo Vrbětíc zostáva v úzadí mladý Kiska

“Je veľmi zaujímavé, že v informačnej smršti ohľadom českých Vrbětíc zostáva stále v úzadí informácia o mladom Andrejovi Kiskovi. Ten pôsobil v inkriminovanom čase vo firme Bochemia, v ktorej prevádzke sa udiali medializované výbuchy,” píše vo svojom statuse nezaradený poslanec parlamentu Ján Podmanický, ktorý vlani máji odišiel zo Smeru a stal sa 17. apríla tohto roku podpredsedom mimoparlamentnej strany Život – Národná strana. 

V súvislosti so skutočnosťou, že Andrej Kiska mladší nie je napriek hore spomínaným skutočnostiam predmetom mediálneho záujmu, si Podmanický nastoľuje viaceré otázky.

Prečo také mlčanie?

“Informácia o tom, že syn nášho vtedajšieho prezidenta Kisku pracoval vo firme spojenej s výbuchmi údajne zapríčinenými ruskou GRU je nepochybne zaujímavá a stála by za hlbšiu investigatívu. Prečo potom také mlčanie v našich aj českých médiách? Predstavme si aký humbuk by robili médiá, keby išlo napríklad o syna prezidenta Gašparoviča! Tiež by sme počuli od našich investigatívcov také ohlušujúce ticho?,” pýta sa Podmanický a vzápätí kladie druhú otázku: “Andrej Kiska bol v roku 2020 kandidátom kaviarne a ambasády na premiéra vlády SR. Čvirikajú o tom aj vrabce na streche. Holt, rybník im vypálil Igor z Trnavy. Každopádne, všetci vedia, že bývalý prezident mal nadpriemerne dobré vzťahy s USA, čo teraz nijako neriešim. Len ma napadá ďalšia otázka: Môže napríklad minister Korčok vylúčiť, že vehementné presadzovanie tzv. ruskej stopy nesúvisí len a len s tým, aby sa neupriamovala pozornosť na stopu vedúcu od Andreja Kisku niekde inde?”

Ján Podmanický položil viacero rečníckych otázok. – Foto: fb/podmanickyjan

Podmanický sa ďalej pýta či “dobre tomu rozumiem, že blízky rodinný príslušník nášho prezidenta Andreja Kisku pôsobil vo firme, ktorá zabezpečovala zbrane pre Ukrajinu počas vojenského konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskom v roku 2014? Môže Andrej Kiska vylúčiť, že ako prezident pri svojich stanoviskách proti Rusku nebol ovplyvnený podnikaním svojho syna? Môže Andrej Kiska garantovať občanom Slovenska, že počas vojenského konfliktu na ukrajinsko-ruskej hranici, rozhodoval ako prezident úplne autonómne a nezávisle? Môže vtedajší prezident Andrej Kiska vylúčiť, že jeho ústretové postoje voči Ukrajine neboli motivované najmä snahou pomôcť podnikaniu svojho syna na Ukrajine?”

Dostali by sa do parlamentu? – pýta sa exsmerák

Na záver Podmanický uvádza, že je prekvapený: “Som prekvapený, že tak zásadná informácia o synovi vtedajšieho prezidenta – resp. o jeho pôsobení vo firme obchodujúcej so zbraňami na Ukrajine – nebola témou vtedajšej politiky na Slovensku. Dostala by sa vôbec strana A. Kisku Za ľudí do parlamentu, keby mali ľudia dostatok informácií?”

Zdroj: fb/podmanickyjan

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport