eReport.sk
Riaditeľ programu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre núdzové situácie Michael Ryan (vľavo) a šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Michael Ryan (vľavo) a šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Foto: tasr/ap

Expert WHO: Presvedčenie politikov o tom, že pandémiu sa podarí zastaviť len očkovaním, je mylné


Zvýšenú mieru šírenia nákazy koronavírusom spôsobujú jeho nové varianty len sčasti. V piatok to uviedol Michael Ryan, riaditeľ programu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre mimoriadne situácie, ktorého citovala agentúra AP.

Šírenie koronavírusu podľa Ryana podporuje ako výskyt nových variantov, tak aj ľudské správanie. Ryan preto varoval svetové vlády pred uvoľňovaním súčasných opatrení. Presvedčenie niektorých politických lídrov o tom, že pandémiu koronavírusu sa podarí zastaviť len očkovaním obyvateľov, je podľa neho mylné.

Odborník upozorňuje na novoobjavené mutácie

Novoobjavené mutácie koronavírusu môžu byť podľa Ryana príčinou zvýšeného počtu prípadov nákazy, hnacím faktorom podľa jeho však naďalej zostáva nedostatočné obmedzenie medziľudského kontaktu.

Stretávať sa bez respirátorov je stále riskantné

Zoskupovanie väčšieho počtu ľudí, ktorí sa budú stretávať bez ochranných respirátorov či dezinfikovania rúk, je podľa odborníka WHO aj za súčasného stavu prebiehajúcich vakcinačných kampaní naďalej riskantné.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Expert WHO: Presvedčenie politikov o tom, že pandémiu sa podarí zastaviť len očkovaním, je mylné

KOMENTOVALI STE: