eReport.sk
František Šebej. Foto: tasr

Exmosťák Šebej sa tvrdo pustil do Klimenta: Je horší ako Trnka, ak ho koalícia zvolí, zlyhá!

Kandidáta na generálneho prokurátora Juraja Kliment v piatok “grilovali” na Ústavnoprávnom výbore Národnej rady (NR) SR. Kliment reagoval aj na otázky ku kauze Cervanová a ku knihe, na ktorej spolupracoval s Petrom Tóthom. Jeho vysvetlenia k citlivým témam z minulosti však poriadne naštartovali bývalého politika strany Most-Híd Františka Šebeja. Ten sa na sociálnej sieti mimoriadne tvrdo napísal, čo si o Klimentovi myslí. Klimentovi. “Podľa môjho názoru sudca Kliment nepatrí nielenže na generálnu prokuratúru, ale ani do talára, o Súdnej rade, ktorej je členom, ani nehovoriac,” uviedol Šebej.

“Ak táto koalícia zvolí za generálneho prokurátora sudcu Klimenta, bude to horšia správa ako keby znovu zvolila Dobroslava Trnku. Bude to správa o tom, že si nedokáže vybrať morálne čistého kandidáta. Ak ho zvolí, zlyhá v samotnej podstate toho, s čím sa o priazeň voličov uchádzala, teda s prísľubom očisty verejného života a súdnictva. Ide najmä (ale nie iba) o aj Klimentom podpísaný definitívny rozsudok v kauze Cervanová, ktorý potvrdil starý komunistický justičný zločin,” zdôrazňuje vo svojom statuse Šebej.

Na snímke člen Súdnej rady SR Juraj Kliment. Foto: tasr

Ako ďalej tvrdí, nejde o omyl, ale zločin, lebo išlo o vedomé ignorovanie neviny odsúdených. “Vedomé ignorovanie preto, lebo sudcovia Kliment či Michálik (áno, ten, ktorý s obľubou púšťal gangstrov na slobodu) prijali kompletne vyfabrikovanú pôvodnú konštrukciu z dielne komunistickej ŠtB a neboli ochotní vziať do úvahy, že proti obvineným neexistuje a neexistoval jediný dôkaz, ani že väčšina z nich má na inkriminovaný čas nepriestrelné alibi (boli v čase zmiznutia Cervanovej jednoducho a dokázateľne inde a mali na to svedkov). Prípad poznám dopodrobna, roky som sa ním zaoberal spolu s kolegami novinármi,” vysvetľuje bývalý dlhoročný politik na dôchodku.

Kliment sa vraj chcel vyviniť

“Všetci sme dospeli k rovnakému presvedčeniu. Kliment cítil potrebu vyviniť sa z tej špinavosti, na ktorej sa podieľal hneď dvomi knižkami, ktoré dal spísať ďalšiemu predajnému gaunerovi – bývalému siskárovi a novinárovi a Kočnerovmu kamošovi Petrovi Tóthovi. Opakuje v nich opäť celý eštébácky naratív a neprináša nič nové. Podľa môjho názoru sudca Kliment nepatrí nielenže na generálnu prokuratúru, ale ani do talára, o Súdnej rade, ktorej je členom, ani nehovoriac,” uzaviera Šebej.

Zdroj: printsceen fb/f.sebej

Kliment pred ústavnoprávnym výborom v reakcii na otázky ku kauze Cervanová a ku knihe, na ktorej spolupracoval s Petrom Tóthom uviedol, že v tom čase mu odmietli spoluprácu na knihe viaceré subjekty. Vtedy podľa vlastných slov nepoznal Tóthove toxické kontakty a ich spolupráca bola založená na faktoch ku knihe. “Po poznaní skutočností by som do tejto spolupráce už nešiel,” povedal. Deklaroval, že kontakt s Tóthom prerušil a nepozná skutočnosti, ktoré by mu mohli brániť vyvodiť prípadne trestnoprávnu zodpovednosť voči nemu. Myslí si, že by nemal byť z jeho strany ani vydierateľný.

Zdroj: eReport.sk, tasr fb/f.sebej

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport