eReport.sk
Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
Bývalý minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Zdroj: tasr

SaS víta veto Čaputovej pri povinnej tretej hodine telocviku. Gröhling: Vydýchli si takmer všetci riaditelia škôl

Strana SaS víta rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej vetovať novelu školského zákona, ktorou sa mala zaviesť na školách tretia hodinu telocviku už od 1. septembra 2023.

Exminister víta rozhodnutie prezidentky

V tomto momente si vydýchli takmer všetci riaditelia škôl, ktorí už chystali rozvrh na ďalší školský rok. Tento nesystémový krok z dielne poslancov OĽANO nútil školy pridať tretiu hodinu telocviku bez ohľadu na to, či škola má telocvičňu alebo nemá,“ uviedol podpredseda SaS a exminister školstva Branislav Gröhling. Žiaci by tak podľa neho prišli o potrebné hodiny angličtiny, nemčiny či matematiky „výmenou za cvičenie na chodbe“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chmelár tvrdo kritizuje Čaputovú
  2. Prezidentka ich pri vymenovaní varovala
  3. Najdôležitejší summit
  4. Chmelár tvrdo kritizuje Čaputovú

SaS hovorí o zásahu do vyučovacieho procesu politikmi

Politici by podľa SaS nemali takto zasahovať do vyučovacieho procesu. „Veríme, že v parlamente sa nenájde väčšina, ktorá by veto prezidentky prelomila,“ dodal Gröhling.

Prezidentkino veto

Prezidentka vrátila vo štvrtok parlamentu na opätovné prerokovanie novelu školského zákona. Navrhuje posunúť účinnosť zákona na 1. september 2025. Bez ohľadu na typ základnej školy a bez ohľadu na to, či škola disponuje telocvičňou. Prezidentka je presvedčená o tom, že problematika úpravy počtu hodín telocviku má byť predovšetkým odbornou a nie politickou otázkou. Zvýšením počtu hodín telesnej a športovej výchovy by podľa Čaputovej došlo k zníženiu hodín v iných predmetoch, čo môže mať za následok znižovanie úväzkov učiteľov aj ich miezd.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SaS víta veto Čaputovej pri povinnej tretej hodine telocviku. Gröhling: Vydýchli si takmer všetci riaditelia škôl

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php