eReport.sk
Milan Lučanský. Foto: tasr

EXKLUZÍVNE VIDEO Lučanský v spoločnosti kriminálnika: Takto sa zabávali vo floridskej reštaurácii!

Zaujímavé kontakty! Napriek tomu, že Milan Lučanský bol vysokým funkcionárom polície, dnes čelí obvineniu z úplatkárstva. Práve exšéfa polície nedávno muži zákona zadržali počas akcie Judáš. Zdá sa, že Lučanský síce patril medzi najmocnejších mužov polície, no podľa všetkého udržiaval kontakty s osobami s kriminálnou či pohnutou minulosťou. EReport disponuje videozáznamom, ktorý dokazuje, že Lučanský rád trávil čas v spoločnosti stíhaného muža. Aké tajomstvá ešte skrýva bývalá hlava policajného zboru?

Píše sa rok 2016 a Milan Lučanský dovolenkuje v americkej Sarasote. Kuchár v miestnej orientálnej reštaurácii predvádza svoje kulinárske umenie. Lučanský, v tom čase policajný viceprezident sa na gastrodivadielku dobre zabáva. Za stolom sedia jeho blízki, ale aj nenápadný muž so slovenskými koreňmi, ktorého v domovine ťažila kriminálna minulosť. Kto je záhadný dépeháčkar zo Žiliny a, čo robil v spoločnosti policajného funkcionára?

Známa firma

Ján Samek bol v Žiline počas 90. rokov známa firma, no miestni ho poznali najmä pod prezývkou Jano DPH. Začiatkom nového milénia o jeho eskapádach písal aj týždenník Plus 7 Dní. V roku 1994 žilinský dépeháčkar mal nafingovať obchod s fiktívnym tovarom a zarobiť na kšefte 20 miliónov vtedajších korún. V divokých deväťdesiatkach Samek zanechal svoj odtlačok v kriminalistických kuloároch aj útekom s veľkým Ú. Kšeftár pri jednom z únikov pred mužmi zákona z istej bytovky použil ako kamufláž prevlek do ženských šiat.

Lučanský sedí v roku 2016 za jedným stolom s Jánom Samekom alias Johnom Crockettom, ktorý v 90. rokoch čachroval na Slovensku s daňami. Zdroj: eReport

Floriďan Crockett

Časom vymenil slovenské hory za floridské pláže a meno Samek za Crockett. Biznismen slovenského strihu 90. rokov sa tak doslova znovuzrodil pod americkým slnkom ako John Crockett. Za veľkou mlákou stretol novú lásku Mary Beth Crockettovú. Ešte minulý rok Crocketta riešili slovenské súdy vo veci podvodu.

Samek (vľavo) nazývaný pre svoje daňové eskapády aj Jano DPH, sedí za jedným stolom s policajným exprezidentom Milanom Lučanským. Foto: archív

„Predmetná trestná vec, ide o konanie proti ušlému, je v štádiu konania hlavného pojednávania,“ informoval krajský súd v Žiline v roku 2019 pre portál HNonline. EReport súd kontaktoval s otázkou, v akom štádiu je samotné pojednávanie. „Uvedené trestné konanie Okresného súdu Žilina nie je právoplatne skončené,“ uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Anna Dudová Záborská. Portál taktiež uvádza, že mal byť v roku 2008 stíhaný aj vo veci výtržníctva a súd schválil dohodu o vine a treste. Prečo teda Lučanský sedel s Crockettom za jedným stolom a ako sa spoznali?

Milan Lučanský si na floride užíval rybačku. Foto: archív

Americký priateľ

Pred niekoľkými dňami europoslankyňa Lucia Nicholsonová podala na Špeciálnu prokuratúru podnet ohľadom pofidérnej kúpy Lučanského bytu na Floride. Odkúpil ho v roku 2015, čo sprevádzala séria podivuhodných transakcií, ktoré vzbudzovali otázky. Kšeft mal sprostredkovať Michal Chynoradský na Slovensku taktiež v minulosti stíhaný za poistný podvod a Lučanského americký kumpán.

Ten sa rozhodol spievať a pôsobenie policajného exprezidenta na Floride podrobne spísal. Dokument aj s Nicholsonovej podnetom dostal do rúk prokurátor Ondrej Repa. Práve Chynoradský v popise udalostí spomína Samekov vzťah s Lučanským a potvrdil aj autenticitu spomínaného videa z Floridskej reštaurácie.

„Bol veľmi známy v slovenskej komunite ako človek Jano DPH, kde podvodným spôsobom získal peniaze a utiekol cez Kanadu do USA. Tieto chýry sa spomínali vždy. Lučanský sa s nim niekoľkokrát počas jeho návštevy stretol. Uisťoval ho, že mu s jeho prípadom pomôže,“ tvrdí Chynoradský v popise udalostí zaslanej aj prokuratúre.

Kto ešte? Prepojenie na Hrnčiara

Kurióznym je, že Crockettove meno sa spája aj s ďalším známym menom. Ide o bývalého podpredsedu parlamentu Andreja Hrnčiara. Aj ten sa ulakomil na floridské slniečko a odkúpil v lukratívnej oblasti taktiež apartmán. Podobne, ako Lučanský sa ho už zbavil. Obidvaja mali dokonca vlastniť nehnuteľnosti jeden vedľa druhého.

Andrejovi Hrnčiarovi na zmluve pri predaji amerického bytu svietilo meno stíhaného Johna Crocketta. Foto: tasr

„Žartovali, že sa môžu spolu navštevovať a piť víno,“ povedal Chynoradský. Obzvlášť zaujímavým faktom je, že keď Hrnčiar svoj americký byt predával, v oficiálnej zmluve v jednej z kolóniek sa objavilo aj meno starého známeho Johna Crocketta. V časti nazvanej „Witness in whereoff“, ktorá v amerických reáliách nahrádza potvrdenie notára.

Hrnčiar pre HNonline povedal, že tohto muža nepozná a zmluvu vybavovala kancelária advokáta Michala Krnáča. Ten vysvetlil, že pri prevode pomáhala spoločnosť Berkana Crockettovej manželky Marry Beth. Krnáč vtedy uviedol, že Crockett je klientom ich kancelárie, tak ho pri kúpe použili ako svedka. Samotný Krnáč je, ale taktiež ďalšia známa firma, okolo ktorej sa Lučanský na Floride vraj pohyboval.

Dotačná kauza

Advokát Michal Krnáč je na Slovensku známou postavičkou. Vystupoval v súvislosti s emisnou kauzou okolo firmy Interblue. Pôsobil v rezorte životného prostredia za ministra Viliama Turského. A to v čase, keď firma Milenium Trading dostala 12-miliónovú dotáciu odklepnutú štátom. V spoločnosti Krnáč vystupoval ako šéf predstavenstva. Podľa médializovaných informácií bol taktiež blízkou osobou Jána Slotu. Krnáč sa taktiež objavuje v rozprávaní Michala Chynoradského. Spomína ho v súvislosti s predajom bytu Lučanskému. Ten peniaze neposielal zo svojho účtu, ale od dvoch neznámych osôb. „Krnáč mi k tejto veci povedal, že sa jedna o pranie špinavých peňazí,“ opísal Chynoradský.

Kočnerov známy

Podľa jeho rozprávania sa na Floride v Lučanského kruhu pohybovalo viacero osôb s pokrivenou minulosťou. Ďalšou je aj Štefan Comorek, ktorý mal mať byt taktiež v blízkosti Lučanského a Hrnčiara ale aj Krnáča. Jeho meno sa napríklad objavilo aj v toxickej komunikácii v aplikácii Threema Mariana Kočnera pod prezývkou Como. S mafiánskym biznismenom komunikoval bývalý kandidát na primátora Žiliny o istej znalkyni, čo mohlo súvisieť s iným prípadom. A to s kauzou falšovania miliónových zmeniek voči televízii Markíza. Comorek je v súčasnosti aj vicekonzulom Konzulátu Senegalu v Žiline.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE VIDEO Lučanský v spoločnosti kriminálnika: Takto sa zabávali vo floridskej reštaurácii!

11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti