eReport.sk
Ján Počiatek, bývalý minister financií SR
Ján Počiatek. Foto: tasr

EXKLUZÍVNE Počiatek prehovoril o majetkoch: Prečo nedokáže predať luxusnú vilu v Cannes?

Exministrove trápenie! Igor Matovič si na nej postavil predvolebnú kampaň a zdá sa, že práve výjazd do Cannes mu nahnal aj čísla v parlamentných voľbách. Práve „vilku” exministra financií Jána Počiatka vo francúzskom letovisku vytiahol na oči verejnosti nielen šéf Obyčajných ľudí, ale aj médiá. Bývalý politik sa rozhodol luxusnej nehnuteľnosti zbaviť, no ako sa zdá, nie je to med lízať. EReport zistil, že Počiatek sa haciendy stále nezbavil. Čo mu komplikuje plány?

Z francúzskej nehnuteľnosti sa stalo doslova „pietne” miesto slovenských politikov. Potom čo médiá v roku 2019 upozornili, že v Cannes Počiatek vlastní nadrozmerný dom, svojej šance sa chytil Igor Matovič. V tom čase mu nikto neprognózoval až tak hviezdne preferencie, no zdá sa, že risk s výletom vyšiel. Matovič so svojou posádkou navštívili Cannes a v polhodinovom streame sľúbil divákom, že o vilu príde lebo si na ňu nemohol legálne zarobiť. Transparency International Slovensko neskôr zistilo, že megadom Počiatka vyšiel na 3,2 milióna eur.

Zdroj: Youtube

Exminister neskôr priznal, že sa vily zbaví. Matovič vo voľbách získal rekordné čísla a pol roka po nich už ikonickú vilu navštívil aj exšéf KDH Alojz Hlina. Ten len pripomenul, že aj pol roka po voľbách vila stále patrí Počiatkovi a nie Slovensku, ako to sľuboval Matovič. No a čo je s vilou a Počiatkom dnes?

Problémy s vilou

„Môj pôvodný plán bolo ju predať,” prezradil pre eReport Počiatek. A v čom je teda problém? „Problém je, že teraz cez pandémiu je všetko…prispaté,” priznal exminister. „Všetci sú nejakí dezorientovaní, takže chvíľu to bude trvať, kým sa to dostane do normálu,” dodal. Dom podľa informácií Transparency má mať 9 izieb a 379 m2 spolu aj s pozemkami okolo 1 263 m2.

Exminister financií Ján Počiatek. – Foto: tasr

Kde je Počiatek? Všelikde

EReport zaujímalo, kde exminister v súčasnosti zložil kufre a ako trávi čas počas pandémie. „Tak ako všetci, v izolácii,” povedal Počiatek. Prezradil, že sa v súčasnosti na Slovensku nenachádza. Kde teda našiel svoje útočisko? „Všelikde,” povedal záhadne bývalý politik.

V kuloároch sa špekulovalo, že Počiatek odovzdal slovenský pas a rozhodol sa zaparkovať v Spojených arabských emirátoch. Samotný expolitik podobné teórie pre eReport poprel. „Jasné, že nie,” vyjadril sa stručne.

Ako si Počiatek užíval život si pozriete v GALÉRII

Zdroj: FB/JP

Známy kauzmajster

Meno Jána Počiatka vystupovalo v minulosti vo viacerých kauzách a škandáloch. Jedným z najvypuklejších je svedectvo istého Milana Chovanca, ktorý vystupoval v miliónovej kauze daňových podvodov. Organizovaná skupina mala štát pripraviť o milióny skrz fiktívne faktúry a obchody. Za päť rokov mali štát pripraviť o 80 miliónov eur cez vratky DPH či znižovanie vlastnej DPH. Chovanec v kauze ukázal prstom aj na vedenie Smeru. Podľa jeho slov malo kryť spomínaný daňový škandál. Konkrétnymi previnilcami mal byť Robert Kaliňák a Ján Počiatek. Tí sa voči tvrdeniam ohradili a podali trestné oznámenie.

Známy bol napríklad aj ako vlastník bytu v toxickom bytovom komplexe Bonaparte, ktoré postavil v súčasnosti už odsúdený Ladislav Bašternák.

V roku 2018 zase prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko obviniť Kaliňáka s Počiatkom, že vytiahli zo štátu 200 miliónov eur v súvislosti s pochybným biznisom so sieťovými komponentmi. Tí označili obvinenia za absurdné.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport