eReport.sk
Mária Reháková, foto: tasr

EXKLUZÍVNE Nechutný podraz Rehákovej. Vo svojej šou ponížila moletky!

Zatiaľ čo vo svete sú ženy s krivkami trendové, u nás stále panujú predsudky. Rozhodne to tak vyzerá u Márii Rehákovej, ktorá organizuje známu módnu prehliadku. Najprv plus size modelky naverbovala, tie jej akciu promovali, ale nakoniec ich v prenose zo svojej šou všetky vystrihla!

Trendy sa menia. Svetoznáme módne korporáty do svojich kampaní obsadzujú modelky, ktoré majú prirodzenú postavu. Nehanbia sa za nedokonalosti, kosti im nehrkajú. S týmto, zdá sa, nesúhlasí organizátorka Bratislavských módnych dní Mária Reháková (67). Tá do svojej šou, ktorá sa včera vysielala online, obsadila práve dámy tohto typu. Naverbovala ich na natáčanie, ale nakoniec ich nekompromisne vystrihla. Dievčatá, ktoré strávili celý deň na natáčaní, rozdávali rozhovory, promovali prehliadku cez sociálne siete, odchádzali po dvanástich hodinách s krvavými nohami ostali v poriadnom šoku. Keď zasadli pred obrazovky, zistili krutú realitu. Z prehliadky ich vymazali. Odpovede sa dnes dožadovali, avšak na telefonáty im nikto nereaguje. Kompetentní hrajú mŕtveho chrobáka.

Milostivá pani, čo si o sebe myslí?

Neprofesionálne modelky, ktoré neboli nakoniec Márii Rehákovej po chuti, na nej nenechali nitku suchú. Tmavovlasá Beáta Rusnáková, ktorá sa zviditeľnila v reality šou Farma a poslúžila organizátorke ako dobré promo ostala včera zarazená: „Ja poviem iba toľko k tomu, mňa ako osobu to nezasiahlo. Mám z toho dňa pekné zážitky, ale musím povedať jedno. Stojím za ženami a podporujem všetky. Či sú chudé, či sú pri tele, či sú tmavé, biele, aziatky. Nepáči sa mi to, že baby, ktoré sa na to tešili, chceli sa na to pozrieť s rodinami vystrihli ich. Neviem pani Reháková čo si o sebe myslí, tá žena, že kto to je. Je to cez čiaru. Boli sme tam dvanásť hodín na opätkoch, unavené, spotené, nevládali sme. Dala nás na mólo a potom to vystrihla. Pani zaspala dobu.” vyjadrila sa pre eReport televízna farmárka. „Smejem sa. Milé BMD nás neodvysielali pretože nespĺňame ich kritéria. Uvažujem, kto má väčší dosah? Ja na mojom profile alebo nejaké BMD, ktorému sme robili reklamu len my, za čo by milostivá pani Reháková mohla byť len vďačná. Nuž za dobrotu na žobrotu. Však sa uvidí kto má väčšiu moc,” odkázala podnikateľke Beáta Rusnáková s päťdesiatimi tisícmi sledovateľov.

Jedna z vystrihnutých modeliek. Exfarmárka Beáta. – Foto: instagram

Stará Cruela

Influencerka Mikela dopadla rovnako ako Beáta: „Boli sme oslovené, videli naše fotografie aj pani Reháková, boli sme tam celý deň, trénovali sme. Dali sa peniaze za látky, za šaty, nebol tam ani catering, takže sme celý deň nejedli, nepili, trénovali choreografiu. Bola tam aj pani Reháková, videla nás. Ešte sa s nami aj rozprávala. Som si hovorila preboha aká prísna Cruela, ktorá nás odtiaľto vyhodí. Ale uisťovali nás, že nie, veď si vás vybrala. Urobili sme na Instagrame jej obrovské promo, zavolala tam médiá, dávali sme rozhovory a nakoniec toto urobila,” rozčúlila sa. Vrchol je podľa nej prístup organizátorov. Pre eReport pokračovala: „Všetci kompetentní si vypli telefóny a do dnešného dňa nereagujú, neodpisujú, nedvíhajú. Keby nám na mieste povedali, viete čo, toto nechceme, nepáči sa nám to, pochopím. Zbalíme sa a ideme domov. Napísala som im esemesku čo si o tom myslím a tým to pre mňa skončilo.” V spovedi pokračujú ďalšie.

Tisíce eur v čudu

Svoje k tomu povedala aj účinkujúca Natália Belanská. Tá investovala nemalé peniaze do šiat, ktoré mali byť odpromované. Vo finále jej Mária Reháková bez vysvetlenia dala stopku: „Ani neviem kde začať. Zrejme hneď začnem tým, že toto telo nie je hodné aby bolo odvysielané na videách z prehliadky, nakoľko nemám konfekčnú veľkosť XS. Vždy som bola vychovávaná k tomu, aby som sa milovala taká aká som a teda aj moje telo. Dostala som do vienka, ako to nazvať, tvary. Mám 174 cm, väčšie prsia, moje boky majú 107 cm, nie 90. Najčastejšie nosím veľkosť L. Neviem, či je so mnou niečo zlé, keď som si myslela, že tvary sú niečo, na čo môžem byť hrdá, na to, že je moje telo krásne, zdravé a ženské,“ zamýšľa sa na sociálnej sieti majiteľka módnej značky.

Vždy som si myslela, že moje proporcie v poriadku sú. Až do dnešného dňa a odvysielania BMD kde mňa a iné baby vystrihli zo záberov pretože nespĺňame ich normy modeliek. Je mi smutno, že stále žijeme v dobe kde je krása ženy meraná v centimetroch a kilách. Kde plnšia žena nemá právo vykročiť na mólo, byť sebavedomá, obdivovaná a cítiť sa božsky. Tak sme sa s Mikelkou a Bejbou cítili. Ďakujeme vedeniu Bratislavských módnych dní, že nám zničili deň, na ktorý sme my a naši blízki čakali 3 týždne,“ napísala smutne Natália.

Známe speváčky krútia hlavou

Počin odsúdila speváčka Celeste Buckingham: „Prečo, keď v zahraničí akceptujú plus size modelky, tak v našej zatrpknutej krajine je to problém? Niektoré z nich so mnou boli na BMD, niektoré som našla teraz na Insta a žasnem aké sú krásne s krivkami. Každá z nás je jedinečná a úžasná. Ak to tak začneme vnímať všetci, hneď bude život krajší a lepší. Šírme lásku a dobro a hlavne sebalásku,“ napísala autorka hitu Run run run. Hudobníčka Ronie je rovnakého názoru: „Pardón nesrandujte. Vystrihnúť prehliadku kvôli plus size ženám je kanál.”

Povýšenecké správanie Rehákovej si zobral na mušku aj spevák David Key. Mladý umelec sprevádzal na móle Beátu. Keďže padla účastníčka Farmy do nevôle zo šou bol vymyzaný aj on: „Ženy s krivkami sú sexi a chcem aby aj ostatné ženy vedeli, že tie ich sú sexi tiež. Nie je dôvod skrývať ich, práve naopak, mali by ste ich predviesť. Svet je na to pripravený. A keďže nás vystrihli, tak asi si myslia že BMD sú len pre štíhle ženy. S diskrimináciou sa stretávame bohužiaľ aj v tomto priemysle.”

Mlčí

K vzniknutej situácii sme sa snažili získať vyjadrenie od riaditeľky módnej šou Márii Rehákovej. Na telefonáty ani správy neodpovedá. Stanovisko budeme aktualizovať.

Všetky vyradené ženy Máriou Rehákovou nájdete v GALÉRII!

Foto: tasr instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE Nechutný podraz Rehákovej. Vo svojej šou ponížila moletky!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti