tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

EXKLUZÍVNE FOTO Poriadny luxus! Čaputová sa vyváža v novej limuzíne: Akú špecialitu ukrýva pod kapotou?

Prezula do ekologickejšieho modelu! Nie je nič nezvyčajné, keď ústavných činiteľov vyvážajú nablýskané štátne limuzíny. Zatiaľ čo premiér Igor Matovič zvolil opancierovaný voz, hlava štátu na to išla z opačného konca. Namiesto čisto benzínovej limuzíny zvolila variantu, ktorá je ohľaduplnejšia k životnému prostrediu. To ale neznamená, že nešlo o poriadne mastnú investíciu. Koľko stál nový prezidentkin odvoz?

Jazdí štýlovo a ekologicky! Hlava štátu si sadá do štátnej limuzíny a vyráža v spoločnosti ochrankárov z Pezinka do hlavného mesta. Aj takto začína bežný pracovný deň prezidentky Zuzany Čaputovej, tak ako ho zachytili na fotografii eReport. Zdá sa, že hlava štátu nedávno vymenila vlastný odvoz. Zatiaľ, čo sa ešte prednedávnom vozila v klasickom tmavom BMW, špeciálna poznávacia značka nového fára napovedá, že limuzína pod kapotou skrýva malé prekvapenie.

Ekoprezidentka

Prezidentka nezanevrela ani po novom na lukratívnu nemeckú značku, no čisto benzínový motor vymenila za ekologickejší hybrid. Teda spája benzínový šesťvalec s trendy elektrickým pohonom. Rada 7 vo verzii 745Le xDrive, ale ponúka aj poriadne luxusnú výbavu, ktorá prezidentke určite spríjemní cestu z Pezinka do práce v Bratislave. Zadné sedadlá sú polohovateľné, poskytujú výhrev a dokonca aj stuhnutej prezidentke po náročnom dni poskytnú poriadnu masáž.

Prezidentka v Pezinku nastupuje do novej limuzíny. Foto: Vlado Benko jr

EReport kontaktoval s otázkami ohľadom nového štýlového odvozu aj kanceláriu hlavy štátu. Čaputovej hovorca Martin Strižinec priznal, že prezidentka po novom jazdí v novom šate. „Do práce jazdí ekologicky vďaka bezplatnej výpožičke nového hybridného auta,“ reagoval hovorca.

Pohodlie a luxus

Našľapaný autiak disponuje novučičkou verziou operačného systému, ktorý napríklad dovoľuje zdvihnutie či položenie hovoru len mávnutím ruky, ale aj dovoľuje ovládanie hlasom. Pre prezidentku je určené zadné sedadlo vpravo, kde si môže užiť pohodlný priestor a vystrieť si tak aj nohy. Suma vozu sa pohybuje pri základnej verzii niečo vyše 114-tisíc eur, ale môže dosiahnúť aj cenovku približne 157-tisíc eur.

Štátna limuzína jazdí aj na elektro pohon, ktorý má dojazd 45 kilometrov. Foto: Vlado Benko jr

Pezinok – Bratislava: Žiadne emisie

Strižinec zdôraznil, že auto prezidentke sprostredkoval Úrad pre ochranu ústavných činiteľov. Ministerstvo vnútra uzatvorilo so spoločnosťou BMW zmluvu o grátis výpožičke. Čaputová začala špeciálny odvoz využívať koncom novembra a dojazd na elektrinu má 45 kilometrov. „Znamená to, že pri cestách z Pezinka do Bratislavy a späť služobné auto prezidentky nevyprodukuje žiadne emisie, pretože celý úsek dokáže prejsť bez použitia klasických pohonných látok,“ podotkol hovorca.

Ten taktiež podčiarkol, že prezidentský úrad má ambíciu sa stať do roku 2030 prvým uhlíkovo neutrálnym úradom na Slovensku. „Medzi plánovanými opatreniami je aj postupný prechod na elektromobilitu,“ dodal pre eReport Strižinec.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE FOTO Poriadny luxus! Čaputová sa vyváža v novej limuzíne: Akú špecialitu ukrýva pod kapotou?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku