eReport.sk
Podpredseda Smeru-SSD Robert Kaliňák tvrdí, že označenie policajný prevrat nie je výmyslom, ale hrôzostrašný fakt, foto: tasr

EXKLUZÍVNE FOTO Kaliňák rozbehol biznis so zbraňami. Koľko zacvakáte za jeho pušku?


Vieme, ako bude vyzerať Kaliňákova puška! Exminister vnútra Robert Kaliňák vymenil aktívnu politiku za biznis. Po odchode z ministerského kresla sa pustil do podnikania v zbrojárstve a konečne o svojom novom „koníčku“ prezradil detaily. Koľko budú stáť zbrane z Kaliňákovej zbrojárskej dielne, ako bude vyzerať najnovší model pušky a chystá sa bývalý šéf rezortu vnútra pustiť aj na vojenský trh?

Ako bude vyzerať Kaliňákova puška?

Kaliňákova Firma Liwa Arms Slovakia sídliaca v Dubnici nad Váhom v areáli zbrojovky ZVS Holding  spočiatku vyvolávala viacero otázok. Už názov hovorí, že Kaliňákov biznis si vzal doslova na mušku oblasť výroby zbraní. To exminister spočiatku popieral, no v skutočnosti jedným z hlavných produktov firmy je poľovnícka puška. Redakcia eReport.sk sa dostalo k propagačnému materiálu zbrane, ktorý poodhaľuje, ako bude Kaliňákov najnovší model guľovnice vyzerať. Volá sa Chayeh Z20 a podľa brožúry ide o novú loveckú pušku „s priamym ťahom a päťkolovým zásobníkom, ktorá je s hrdosťou vyrobená v Slovenskej republike s využitím zručností, inovácií
a technológií v Liwa Arms Slovakia.“

Foto: archív/rk

Koľko za ňu zacvakáte?

Bývalý šéf silového rezortu už má aj jasno, v akej cenovej relácii sa jeho „dieťa“ bude pohybovať. „Normálne stojí podobný produkt okolo troch tisíc eur, my ich budeme predávať približne za polovicu,“ prezradil pre eReport.sk. Ak ste vášnivý poľovník tak už možno onedlho za cca 1 500 eur si budete môcť kúpiť guľovnicu kalibru 308 práve z Kaliňákovej zbrojárskej dielne. Dalo by sa očakávať, že práve vyštudovaný strojár Kaliňák je v súkromí vášnivým poľovníkom, paradoxne to tak nie je a v minulosti skôr inklinoval k športovej streľbe či dokonca rybárstvu.

Nový model Kaliňákovej guľovnice Chayeh Z20. Foto: archív/rk

Problémy s koronou

Exminister  taktiež priznal, že rozvoj vývoju pušky spomalila koronakríza a covid zamiešal Kaliňákovi v biznise kartami. „Museli sme zrušiť aj jednu výstavu, kde sme mali ísť,“ priznal. Konkrétne išlo o marcovú outdoorovú akciu v Norimbergu, kde mali kaliňákovci odprezentovať svoj produkt. Síce si exminister musel v podnikaní utiahnuť opasok, prezradil, že po rozpútaní pandémie vo firme zamestnancov neprepúšťal.

Kamoš šejk

Práve názov Kaliňákovej firmy vzbudzoval polemiku a nahlas sa hovorilo o možných spoluvlastníkoch firmy. Práve slovo Liwa v mene spoločnosti totiž je názvom oázy v Spojených arabských emirátoch. Jeden z arabských šejkov, ktorý je zároveň aj ministrom vnútra Spojených arabských emirátov Saif bin Zayed Al Nahyan je Kaliňákovým priateľom. Ten mu v minulosti dokonca daroval ako vášnivému motorkárovi, luxusný chopper vo farbách slovenskej zástavy, za mastných 150-tisíc eur. V kuloároch sa tak šepkalo, či práve tajným investorom vo firme nie je známy arabský boháč. Kaliňáka sme sa pýtali na spoluvlastníkov v biznise, no konkrétne mená nespomenul.

Vojenský trh ho neláka

Na druhej strane priznal, že ho to zatiaľ v podnikaní neťahá na dráhu vojenského zbrojára. Podľa expolitika začínajúca firma ako tá jeho, v tejto oblasti nemá šancu sa uplatniť a súperiť. Preferované sú skôr overené spoločnosti s históriou.

Foto: tasr, eReport.sk, archív/rk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE FOTO Kaliňák rozbehol biznis so zbraňami. Koľko zacvakáte za jeho pušku?

Aktuálne