eReport.sk
Evita Twardzik Urbaníková, foto: profimedia

Evita prehovorila o rozvode. Cítila, že sa jej stala krivda. Toto ju vyliečilo!

Spisovateľka Evita Twardzik Urbaníková je teraz síce šťastne vydatá za Pawla, s ktorým má synčeka, no v minulosti už jedno manželstvo absolvovala. Ich vzťah však nevydržal, a to najmä preto, že Milan Urbaník si našiel mladú milenku.

Spisovateľkin otec vyrába nábytok a jedného dňa vyhorela celá fabrika. Napriek tomu sa nezrútil a na svet pozerá optimisticky. To po ňom zdedila, ako sama tvrdí, aj Evita.

V práci, ale aj po tom ako zistila, že ju prvý manžel podvádza nestratila vieru v šťastný a spokojný život: „Prišiel trochu neskôr, ale prišiel. Predsa len človek má malé deti, manžel odchádza, rozpadá sa mu rodina… Vtedy máš všetky iné pocity, len nie pozitívne. Myslím však, že hneď ako som si to odsmútila, sa na povrch predralo to optimistické. No určite to nebolo tak, že by som sa postavila pred zrkadlo a presviedčala samu seba – ty to dáš, ty to dokážeš. Jednoducho žiješ zo dňa na deň, chodíš do práce, staráš sa o deti a zrazu zistíš, že pri telefonáte s mamou alebo kamoškami sa už nebavíš len o tom, čo sa ti stalo, ale už si schopná hovoriť aj o iných veciach, pokojne sa rozprávaš o tom, čo dávali v telke.”

Môžu za to obaja

Aj ju ťahali pocity k zemi a cítila krivdu: „Jasné, že som mala pocit, že sa mi stala krivda. A aj sa mi stala. No viem, že aj ja som mohla robiť veci lepšie. Aj keď vo veku, v ktorom som vtedy bola, som to robila najlepšie, ako som vedela,” ozrejmila.

Rozpad manželstva bol podľa nej trochu zapríčinený aj ňou. Nevedela si spraviť čas na rodinu a potrebovala stíhať kopu iných vecí: „Keď sa rozpadne vzťah dvoch ľudí, vždy je to o oboch. Nehovorím, že je to fifty-fifty, ale aj ja by som vedela pomenovať chyby na svojej strane. Bola som totiž v tom hlúpom období, keď som si myslela, že ak popri malých deťoch nebudem naplno pracovať, nebudem si užívať voľný čas s kamarátkami a nebudem robiť sto vecí, ktoré som mohla robiť tisíc rokov potom, nebudem mať plnohodnotný život. A nakoniec som bola v takom kolotoči, že som asi nedokázala udržať teplo rodinného kozuba, pohodičku, ktorá má doma byť a má vyžarovať zo ženy,” vyznala sa v magazíne Evita, ktorý vydáva.

Foto: profimedia instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Evita prehovorila o rozvode. Cítila, že sa jej stala krivda. Toto ju vyliečilo!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php