eReport.sk
Šéfka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzana Baťová pózuje počas návštevy prezidentky SR Zuzany Čaputovej v ŠÚKL 12. apríla 2021 v Bratislave.
Zuzana Baťová. Foto: tasr

Európski liberáli so Šimečkom sú rozhorčení, Baťovej sa zastal aj rumunský premiér!

Európski liberáli odmietajú politický nátlak a útoky na nezávislé vedecké a štátne inštitúcie na Slovensku. Predseda liberálnej frakcie Obnovme Európu (RE) z Európskeho parlamentu (EP) Dacian Čiološ to v piatok uviedol v spoločnom stanovisku s podpredsedom tejto frakcie, slovenským europoslancom Michalom Šimečkom (Progresívne Slovensko).

V ich spoločnom vyhlásení sa uvádza, že nezávislé vedecké a štátne inštitúcie sú kľúčové pre dobré fungovanie demokracie, dodržiavanie pravidiel a ochranu bezpečia občanov v členských krajinách EÚ. “Je nemysliteľné, aby vrcholní predstavitelia a odborní pracovníci týchto inštitúcií čelili tvrdým osobným útokom zo strany vrcholných predstaviteľov politickej moci v krajine len za to, že poctivo vykonávajú svoju prácu a neustupujú tlaku mocných,” odkázal šéf liberálnej frakcie, bývalý eurokomisár a rumunský premiér Dacian Čiološ.

Rumunský premiér Dacian Ciolos na archívnej snímke počas rozhovoru s agentúrou Associated Press v Bukurešti. – Foto: tasr/ap

Šimečka v tejto súvislosti zdôraznil, že šírenie nenávisti voči vedcom a vysokým štátnym úradníkom nemá v demokratickej spoločnosti miesto. Dodal, že jeho spolustraníkov vo frakcii “hlboko znepokojili” vyhrážky smrťou a násilím, ktorým čelí riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová a jej rodina po tom, čo na ňu v médiách opakovane zaútočil minister financií Igor Matovič.

V popredí Michal Šimečka.

V popredí Michal Šimečka na archívnej snímke. – Foto: tasr

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport