eReport.sk
Šéf diplomacie EÚ
Šéf zahraničnej politiky Európskej únie (EÚ) Josep Borrell, foto:tasr/ap

EÚ uvalila sankcie na deväť osôb spojených s väznením Kara-Murzu v Rusku

Európska únia v pondelok oznámila, že v súvislosti s uväznením ruského opozičného politika Vladimira Kara-Murzu uvalila sankcie na deväť ruských občanov.

„Neskutočne tvrdý trest odňatia slobody jasne dokazuje politické zneužitie ruského súdnictva na potlačenie občianskej spoločnosti a nezávislých hlasov vystupujúcich proti nezákonnej ruskej agresívnej vojne voči Ukrajine,“ uviedol vo vyhlásení šéf diplomacie EÚ Josep Borrell.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Výchovná, dobre mierená!

Sankcie sa vzťahujú na námestníka ministra spravodlivosti, sudcov a na vysokého väzenského predstaviteľa „zodpovedného za ponižujúce zaobchádzanie, ktoré viedlo k značnému zhoršeniu zdravotného stavu Kara-Murzu“, uvádza sa vo vyhlásení.

Súčaťou sankcií je zákaz vstupu do krajín EÚ, prechod cez ich územie a zmrazenie majetku. Obdobné sankcie v súvislosti s odsúdením popredného kritika Kremľa zaviedli nedávno aj Británia a Litva.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EÚ uvalila sankcie na deväť osôb spojených s väznením Kara-Murzu v Rusku

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php