eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/alexandros michailidis

EÚ si predvoláva svojho veľvyslanca na Kube! Spolu 16 europoslancov tvrdí, že podporuje komunistov

Európska únia si v sobotu predvolala svojho veľvyslanca na Kube Alberta Navarra, aby prišiel do Bruselu a vysvetlil obsah listu, v ktorom amerického prezidenta Joea Bidena žiadal o zrušenie hospodárskeho embarga voči Kube a začiatok normalizácie vzťahov s touto krajinou, informovala agentúra AP.

Hovorca Európskej komisie Peter Stano povedal, že Navarra požiadali, aby prišiel do Bruselu s cieľom “poskytnúť vysvetlenie”. EÚ veľvyslanca podľa Stana požiadala aj o písomné stanovisko.

Skupina 16 poslancov Európskeho parlamentu v predchádzajúcich dňoch šéfa diplomacie EÚ Josepa Borrella vyzvala, aby Navarra odvolal za údajnú podporu komunistického režimu na Kube.

Vraj sa správa ako politický líder

“Chceme vyjadriť svoje počudovanie a nesúhlas s týmto neobvyklým opakovaným konaním veľvyslanca Alberta Navarra… a žiadame jeho okamžitú výmenu,” uvádza sa v liste zo stredy, ktorý podpísali poslanci z Európskej ľudovej strany, strany Obnovme Európu a skupiny Európskych konzervatívcov a reformistov.

“Dalo by sa povedať, že náš veľvyslanec v Havane zaujal politické pozície v súlade s režimom, ktorý nerešpektuje ľudské práva a zásady plurality. Správa sa skôr ako politický líder, a nie ako diplomatický zástupca,” uviedli signatári.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity