eReport.sk
12. balík protiruských sankcií
Ursulla von der Leyenová a Josep Borrell, foto:tasrap

EÚ schválila výcvikovú misiu pre tisíce ukrajinských vojakov. Káčer: Slovensko bude jej súčasťou

Rada EÚ pre zahraničné veci, ktorá v pondelok zasadala v Luxemburgu, schválila výcvikovú misiu pre ukrajinských vojakov, ktorá sa môže týkať až 15.000 členov ozbrojených síl Ukrajiny.

EÚschválila výcvikovú misiu

Informáciu na svojom účte na Twitteri potvrdil aj šéf diplomacie EÚ Josep Borrell. „Kým náš ukrajinský kolega Dmytro Kuleba sa nám prihovára z protileteckého krytu, my sme navýšili pomoc na 3,1 miliardy eur a schválili výcvikovú misiu EÚ pre Ukrajinu,“ uviedol Borrell. Dodal, že najnovšie „nevyberané útoky Ruska“ na civilné ciele na Ukrajine ešte posilnia odhodlanie Únie pomáhať jej.

Stovky miliónov na zbrane

Diplomati 27-člennej Únie odsúhlasili v pondelok ďalších 500 miliónov eur na nákup nových dodávok zbraní a iného vojenského vybavenia Ukrajine, čo sa realizuje v rámci Európskeho mierového nástroja (EPF). Nová tranža finančnej pomoci navyšuje doterajšiu celkovú vojenskú a bezpečnostnú pomoc pre Kyjev na viac ako tri miliardy eur.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Konsolidácia
  2. Ilustračné foto
  3. Dmitrij Medvedev na archívnej snímke z júna 2019.
  4. Všetko kvôli Ukrajine
  5. Nie je korupcia ako korupcia?
  6. Cena plynu sa môže zvýšiť
  7. Maďari sa obrátili na medzinárodné inštitúcie
  8. Tupá propaganda?

Cieľom výcvikovej misie je vycvičiť okolo 15.000 ukrajinských vojakov, najmä v zariadeniach na území Poľska a Nemecka. Očakáva sa, že misia, ktorá bude spočiatku trvať dva roky, sa môže začať už v polovici novembra.

Káčer: Slovensko sa zapojí do výcvikovej misie EÚ pre ukrajinských vojakov

Do výcvikovej misie Európskej únie pre ukrajinských vojakov sa zapojí aj Slovensko, uviedol minister zahraničných vecí SR Rastislav Káčer po skončení pondelkového zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci v Luxemburgu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EÚ schválila výcvikovú misiu pre tisíce ukrajinských vojakov. Káčer: Slovensko bude jej súčasťou

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre