eReport.sk
Eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton počas návštevy v Kodani 18. marca 2021.
Thierry Breton. Foto: tasr/ap

EÚ povolila používanie smartfónov počas letov

Letecké spoločnosti budú môcť v rámci Európskej únie inštalovať do svojich lietadiel najnovšiu technológiu 5G. Tá umožní cestujúcim používať smartfóny a iné pripojené zariadenia rovnako ako na zemi. Informoval o tom v piatok denník The Brussels Times.

Európska komisia prispôsobila právne predpisy o mobilnej komunikácii najmodernejším normám. Vďaka tomu môže byť pokrytie 5G dostupné aj v lietadlách.

„Pokiaľ ide o vysokorýchlostné a vysokokapacitné pripojenie, nebo už nie je limitom. 5G umožní inovatívne služby pre ľudí a príležitosti na rast pre európske spoločnosti,“ povedal komisár EÚ pre vnútorný trh Thierry Breton.

Pokrytie 5G bude možné vďaka inštalácii tzv. „pikobunky“ v lietadlách. Prostredníctvom tejto sieťovej stanice sa môžu telefonické hovory, textové správy a dátová prevádzka posielať cez satelitnú sieť do mobilnej siete na zemi.

V ďalšom rozhodnutí chce EK sprístupniť frekvencie 5GHz aj pre wifi v autách, autobusoch a iných dopravných prostriedkoch. Členské štáty EÚ majú lehotu na sprístupnenie 5GHz pásiem pre cestnú dopravu do 30. júna 2023.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EÚ povolila používanie smartfónov počas letov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti