eReport.sk
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg na snímke z roku 2019. Foto: yt/Guardian News

EÚ obvinila Metu z porušovania zákona o digitálnych trhoch


Európska únia v pondelok obvinila americkú technologickú spoločnosť Meta z porušovania svojho zákona o digitálnych trhoch. Dôvodom je nový model reklám, ktorým Meta núti používateľov vybrať si medzi zobrazovaním cielených reklám a platením, aby sa im vyhli. TASR o tom informuje podľa správ agentúr AFP a AP.

Obvinenie Mety

Meta tento systém inzercií ponúka svojim európskym používateľom od novembra, pričom jeho zavedenie malo zaistiť práve dodržiavanie prísnych pravidiel ochrany osobných údajov, ktoré platia v EÚ.

Technologický gigant predstavil možnosť predplatenia po rozhodnutí Súdneho dvora EÚ, že Meta musí pred zobrazovaním reklám používateľom najprv získať ich súhlas. Používatelia si tak od minulého roka môžu v závislosti od zariadenia zaplatiť približne desať až 13 eur, aby sa vyhli cieleným reklamám. Európska komisia podľa predbežných zistení vyšetrovania informovala Metu, že jej model reklám založený na súhlase alebo platbe je v rozpore s DMA.

„Táto binárna voľba núti používateľov súhlasiť s kombináciou ich osobných údajov a neposkytuje im menej personalizovanú, ale rovnocennú verziu sociálnych sietí Meta,“ uviedla eurokomisia vo vyhlásení.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EÚ obvinila Metu z porušovania zákona o digitálnych trhoch

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne