eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Estónsky vzdušný priestor narušilo ruské lietadlo

Estónsky vzdušný priestor narušilo v stredu ruské lietadlo Iliušin I-76 MD, uviedla vo štvrtok armáda členského štátu EÚ a NATO. Informovala o tom agentúra DPA. Ministerstvo zahraničných vecí v Tallinne si ohľadom incidentu predvolalo ruského veľvyslanca a odovzdalo mu nótu, oznámili estónske ozbrojené sily.

Podľa vyhlásenia došlo k narušeniu vzdušného priestoru, prvému v tomto roku zo strany ruského suseda, v stredu v blízkosti ostrova Vaindloo. Trvalo necelú minútu. Lietadlo malo zapnutú elektronickú identifikáciu, ale pilot nenadviazal rádiové spojenie s estónskou letovou prevádzkou.

Podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry TASS ruské ministerstvo obrany popis udalosti spochybnilo. Údajne išlo o plánovaný let na letisko v Kaliningrade, ktorý je ruskou enklávou ležiacou medzi Litvou a Poľskom, členskými štátmi EÚ. “Let sa uskutočnil po vopred dohodnutej trase so zapnutým transponderom. Posádka lietadla neustále komunikovala s estónskymi dispečermi letovej prevádzky, ktorí si v deň letu ani nasledujúci deň neuplatnili voči ruskej posádke žiadne nároky,” citovala agentúra TASS ruské ministerstvo.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport