eReport.sk
Erika Barkolová, foto: profimedia

Erika Barkolová už prešla kvôli Covidu kontrolou cez telefón!

Slováci sa sťažujú na prísnu karanténu a stále tvrdší lockdown. Jojkárska moderátorka opísala situáciu v Kanade. Za oceánom majú ešte prísnejšie pravidlá!

Známa televízna tvár Erika Barkolová (43) nemohla dva týždne po príchode ani len vystrčiť nos z domu. V Toronte, kde sa aktuálne nachádza, musela po príchode do extrémne drsnej karantény. Na letisku sa musela preukázať negatívnym testom a ihneď sa transportovať do miesta ubytovania a zavrieť sa tam. Podľa tamojších nariadení má povinnosť byť až dva týždne v karanténe, v ktorej sama so sebou oslávila aj meniny. Kontroly sú tam podľa nej prísne, ani jej nenapadlo vybehnúť von a nedodržiavať príkazy. „Som tu zatvorená štrnásty deň v karanténe. Áno, dobre počujete. Kanada má prísne pravidlá. Po docestovaní do krajiny nielenže musíš mať negatívny test, ale ideš rovno do štrnásťdňovej izolácie. Kontrolujú ťa poctivo prostredníctvom appky a zároveň ti volajú, viackrát, kontrolujú,” opísala Barkolová, čo prežíva.

Nemaznajú sa

„Nikomu tu ani len nenapadne to porušiť, pokuta je päť tisíc kanadských dolárov (3 250 eur). A premiér Justin Trudeau to tento týždeň ešte sprísnil. Zastavil lety do Karibiku, kam by teraz všetci radi leteli, a keď doletíš do Kanady, musíš ísť na test, na výsledok čakáš tri dni vo vybranom hoteli, ktorý platíš, stojí to 2 000 dolárov,” šokovala poriadnymi sumami, ktoré tam pre chtivých cestovateľov platia. „Ak si negatívny, ideš do karantény domov, ak pozitívny, platíš si hotel po zvyšok karantény. Prísne, veľmi. Nepustia si pozitívnych do krajiny. Ale zas všetky lyžiarske strediska tu fungujú. Mne končí karanténa a vám, dúfam, ukážem čo to z Toronta,” napísala.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Erika Barkolová už prešla kvôli Covidu kontrolou cez telefón!