eReport.sk
Erika Barkolová, foto: instagram E. B.

Erika Barkolová nemá postavu zadarmo: Jej triky na sexi krivky!

Moderátorka TV JOJ Erika Barkolová (43) priznáva, že po štyridsiatke sa musí o svoje telo a zdravie oveľa viac starať. Prezradila nám svoj recept na štíhlu líniu a vypracovanú postavu.

Málokto by povedal, že moderátorka Erika Barkolová je matkou dvoch dospelých dcér. Pýši sa vyšportovanou postavou a o svoje zdravie sa extrémne stará. Priznáva, že po štyridsiatke musí makať oveľa viac. Jej hlavným receptom je zdravá strava a každodenný pohyb. „Milujem šport a pohyb. Bez neho sa cítim veľmi zle. Nemám na mysli nejaké prekonávanie sa, ale taký bežný pohyb. Rýchlochôdza, beh, posilka a podobne. Páči sa mi napríklad, že keď boli otvorené posilky, mala som tréning s mojimi kamarátmi skoro ráno, o 6.30 a o 8.00 som už bola vysmiata, vysprchovaná v televízii, plná energie a endorfínov. Tak sa mi to páči,“ vyznáva sa.

Pred pár rokmi výraznejšie schudla a stala sa tak vzorom pre mnoho žien, ktoré trápila menšia nadváha. „Som presne ten typ, ako asi väčšina žien. Ak si nedávam pozor na to, čo jem, a prestanem sa hýbať, koniec, kilá idú okamžite hore. Aj preto bola súčasťou môjho “chudnutia” v relácii Reštart upravená strava, ktorá bola ľahšia a pestrá a, samozrejme, pohyb, bez neho by to nešlo,“ priznáva.

Galéria

Zdravá strava je základ

Erika nedávno dodržiavala stravovanie podľa Antónie Mačingovej. Tento typ stravy jej vyhovoval a slúžil skôr na udržiavanie. „Ja som na detox od Antónie Mačingovej neprešla kvôli tomu, aby som schudla, ale aby som sa reálne detoxovala. Musím sa priznať,že ma inšpirovali kamaráti, ktorí už takýmto detoxom viackrát prešli. Mne tento spôsob stravovania počas jedného mesiaca naozaj vyhovoval a strava mi veľmi chutila,“ priznáva Barkolová.

„Musím sa úprimne priznať, že v čase, keď zatvorili reštaurácie a aj do obchodu sa chodilo pomenej, bolo a je to skvelé riešenie. Jedlo som mala k dispozícii päťkrát denne a prišlo mi priamo do práce,“ priznáva. Ak práve nedrží špeciálnu diétu, snaží sa jesť veľa zeleniny, polievok a jednoduché šaláty. Nebráni sa ani ľahko pripravenému mäsu. Jedáva jogurty a celozrnný chlieb. Sladkosti veľmi nemusí a ani jej nechýbajú.

Galéria

Foto: Instagram

Športom k zdraviu

Erika je športovo založená a pohyb je súčasťou jej každodenného života. „Za normálnych okolností by som chodila do posilky, ale keď sa nedá, nahrádzam si to rýchlochôdzou, alebo behom vonku. Začala som cvičiť aj doma, skúšam napríklad online jogu,“ povedala pre eReport.sk. V lete miluje jazdu na bicykli a na korčuliach. Nedá dopustiť ani na plávanie.

Ako jedna z prvých začala s otužovaním

Erika Barkolová patrila medzi vôbec prvé slovenské celebrity, ktoré u nás začali s otužovaním. Túto záľubu si nesmierne pochvaľuje. „Moja záľuba je momentálne v takom stave, že sa nachádzam v Toronte, kam som prišla pozrieť dcéru a študovať anglický jazyk a chcem pokračovať s otužovaním aj tu. Je tu však podstatne chladnejšie a jazero Ontario riadne divoké. Už som si tu však našla parťáka a verím, že sa mi to v najbližších dňoch podarí,“ hovorí Erika.

Pocit studenej vody jej neprekáža, práve naopak. Pozná všetky blahodarné účinky otužovania. „Mne osobne veľmi vyhovuje dvakrát do týždňa ísť do studenej vody. V zime nechodím dlhšie ako na 2 – 3 minúty. Cítim sa zdravšie, je mi menej zima a celkovo mi to dodáva energiu. Ja milujem teplo a zima mi vždy prekážala, aj preto som s tým vlastne začala,“ spomína dvojnásobná mamička.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Erika Barkolová nemá postavu zadarmo: Jej triky na sexi krivky!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti