eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Envirorezot poskytne chovateľom dva roky. Ide o ovčie a kozie stáda

Chovatelia oviec a kôz budú mať dvojročné prechodné obdobie v súvislosti s novou povinnosťou zabezpečiť stádo prostredníctvom psov a ohradníkov. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.

Ministerstvo zároveň zaistí chovateľom hospodárskych zvierat zníženie byrokracie pri uplatňovaní náhrady škôd, spôsobených chráneným živočíchom. Tiež sa zaviazalo „presadzovať efektívne financovanie nákladov na preventívne opatrenia pre chovateľov vrátane financovania prípravy opatrení, ako aj zvýšenú plošnú podporu pastvy v podhorských oblastiach“.

Chovateľov oviec a kôz prístup ministerstva teší

Rezort podporuje extenzívnu pastvu, ktorá napomáha zachovaniu biologickej rozmanitosti a udržiavaniu kultúrnej krajiny „Verím, že dohodnuté opatrenia prispejú k spoločenskej akceptácii celoročnej ochrany vlka, ktorý je rovnocenným prvkom k podpore výrazne ohrozenej biodiverzity, ako aj k vyváženému vzťahu medzi chovateľmi oviec a kôz k ochrane prírody,“ doplnil štátny tajomník MŽP SR Michal Kiča.

Chovateľov oviec a kôz prístup ministerstva teší. “Potvrdil dôležitú úlohu chovu oviec a kôz pre krajinotvorbu,“ reagoval Igor Nemčok, predseda Zväzu chovateľov oviec a kôz na Slovensku.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport