eReport.sk
Podvod na voličov!
Minister životného prostredia Tomáš Taraba podal trestné oznámenie za státisícovú škodu, ktorú zanechal jeho predchodca Ján Budaj. Foto: tasr

Enviro rezort rozhodol, šéfkou SIŽP bude skúsená odborníčka Katarína Jankovičová

Generálny tajomník služobného úradu Ministerstva životného prostredia SR Marek Chovan dnes uviedol do funkcie generálnej riaditeľky Slovenskej inšpekcie životného prostredia Katarínu Jankovičovú. Ide o skúsenú odborníčku, ktorá celý svoj profesijný život venovala ochrane životného prostredia, procesom integrovaného povoľovania, priemyselným emisiám, ale tiež odpadovému hospodárstvu a problematike posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ukrajinský minister obrany Rustem Umerov
  2. Ostrá diskusia
  3. Infantilný marketing
  4. Fiala o zosnulej disidentke

Podľa generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva životného prostredia získava Slovenská inšpekcia životného prostredia dlhoročnú expertku s riadiacimi, analytickými a rozhodovacími schopnosťami, ktorá má jeho plnú dôveru.

Bude prínosom

„Som presvedčený, že nová pani generálna riaditeľka bude svoju funkciu vykonávať zodpovedne a bude presadzovať administratívne zjednodušenie procesov a zvýšenie špecializácie štátnej správy, čo prinesie vyššiu ochranu životného prostredia aj rýchlejšie povoľovanie pre určité priemyselné sektory, ktoré budú v súlade s európskymi smernicami o životnom prostredí,“ zdôraznil Chovan.

Výzvy a zámery

Nová generálna riaditeľka SIŽP chce v novej pracovnej pozícii využiť svoje skúsenosti a upevniť tiež spoluprácu s partnerskými organizáciami v členských krajinách EÚ. Podľa Jankovičovej má byť povoľovacia činnosť zabezpečovaná s dôrazom na BAT (najlepšie dostupné techniky) a v zákonných lehotách.

Preto bude podporovať kompetenčné a personálne posilnenie Slovenskej inšpekcie životného prostredia.

Životopis

Katarína Jankovičová vyštudovala stavebnú fakultu na Vysokej škole technickej v Bratislave. Po skončení štúdií začala pracovať na Výskumnom ústave vodného hospodárstva, zároveň sa zaoberala vedecko-výskumnou činnosťou na akademickej pôde.

Od roku 2006 pracovala s krátkou prestávkou na Ministerstve životného prostredia SR na rôznych riadiacich pozíciách.

Predovšetkým išlo o organizačné útvary, ktoré sa venovali témam integrovaného povoľovania, priemyselným emisiám, ale tiež zmene klímy, ochrane ovzdušia či posudzovaniu vplyvov na životné prostredie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Enviro rezort rozhodol, šéfkou SIŽP bude skúsená odborníčka Katarína Jankovičová

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre