eReport.sk
Miliardár Elon Musk.
Miliardár Elon Musk. Foto: tasr/ap

Elon Musk tvrdí, že elitná kalifornská škola urobila z jeho syna dievča a komunistku

Elon Musk tvrdí, že za zmenou pohlavia jeho syna stoja elitné školy, ktoré navštevoval. Tie podľa miliardára šíria nebezpečné ideológie. Jeho boj proti neo-marxistom vyústil až do kúpy sociálnej siete Twitter. Aj takýmto spôsobom chce Musk bojovať proti zhubnej ideológii a za slobodu prejavu.

Školy pod vplyvom neomarxizmu

Vzťah Elona Muska a jeho syna Xaviera je už roky napätý. Jeho (dnes už) dcéra roky s otcom nevyhľadávala kontakt, tvrdiac, že bohatí ľudia sú zlí a bohatstvo je zlo. To jej podľa Muska vštepili v drahých elitných školách, ktoré úplne ovládli neo-marxisti.

V októbri generálny riaditeľ spoločnosti Tesla povedal, že „neomarxisti“ ovládli elitné školy a univerzity a liberáli v nich učia svojich študentov opovrhovať bohatými jednotlivcami. Musk nazval svoju dcéru komunistkou a z jej nových názorov obvinil školy, ktorú navštevovala. Vo svojej biografii napísal: „Syn sa stal horlivým marxistom a prerušil so mnou všetky kontakty.“  Tvrdí, že mu v škole doslova „vymyli mozog“. O Muskovom trápení informujú viaceré známe médiá, medzi inými aj Dailymail.co.uk či NY Post.

Z Xaviera na Vivian

Všetky Muskove deti navštevovali mimoriadne drahú školu Crossroads K-12 v Santa Monike. Ročné školné stojí 50 tisíc dolárov. Muskov syn Xavier navštevoval aj drahú prípravku na univerzitu (College) a tú zas Musk obvinil z jeho transrodovosti. Môže za to podľa neho Gender ideológia, ktorú na škole presadzovali.  

Xavier sa údajne prvýkrát vyznal so svojimi pocitmi, že sa cíti ako dievča, vo veku 16 rokov. Zdôveril sa len svojej tete, ktorú údajne požiadal, aby to nepovedala jej otcovi. Neskôr, vo veku 18 rokov, si dal Xavier súdne zmeniť pohlavie aj meno na Vivian Jenna Wilson. Pred súdom v Santa Monike, ktorý v tejto veci rozhodol, vyhlásil, že so svojím otcom už nikdy v živote nechce mať žiaden kontakt.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Mažgú
  2. Speváčka Koščová je zas na misii dobra.
  3. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

Musk a Twitter

V roku 2020 Musk zatweetoval: „Absolútne podporujem trans, ale všetky tieto zámená sú estetickou nočnou morou.“ A: „Zámená sú sprostosť.“

Z biografie, ktorá o Muskovy vyšla vyplýva, že zmena pohlavia jeho syna bola jedným z dôvodov, prečo kúpil sociálnu sieť Twitter. „Cítil, že Twitter sa nakazil podobným zmýšľaním, ktoré potláčalo pravicové hlasy a hlasy proti establišmentu,“ napísal spoluautor Muskovej biografie Isaacoson. Musk kúpil spoločnosť sociálnych médií ako reakciu na dianie v spoločnosti ale aj v jeho súkromí. Sieť premenoval z Twitteru na X.

K svojej motivácii Musk uviedol, že to urobil preto, aby bránil slobodu prejavu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Elon Musk tvrdí, že elitná kalifornská škola urobila z jeho syna dievča a komunistku

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre