eReport.sk
T. Taraba
Tomáš Taraba, foto::tasr

Taraba: Elitárski ignoranti v EÚ odmietajú rešpektovať vôľu desiatok miliónov voličov


Čo sa to deje v Európskom parlamente? Ľudovci, socialisti a progresívci sa zhodli, že nebudú rešpektovať vôľu desiatok miliónov voličov v Európe. Odmietajú podporiť čo i len jedného voleného zástupcu z frakcie Patriot, kde sa združujú pronárodne orientovaní europoslanci z rôznych krajín Európy. Taraba upozorňuje, že tento prístup sa elitárom nevyplatí.

Elitárski ignoranti v EÚ

„V európskom parlamente sa zhodli ľudovci, socialisti a progresívci, že nebudú rešpektovať vôľu desiatok miliónov voličov v Európe, ktorí volili pronárodné strany združené dnes v tretej najväčšej frakcii Patrioti. A nepodporia ani jedného voleného zástupcu týchto ľudí do štruktúr parlamentu,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti Tomáš Taraba.

Minister životného prostredia a zároveň podpredseda vlády hovorí o elitárskej ignorancii. „Táto elitárska ignorácia popierať zastupiteľskú demokraciu sa z dlhodobého hľadiska nemôže pre nich skončiť dobre. Práve takéto kroky podkopávajú legitimitu a dôveru európskych inštitúcií v očiach čoraz väčšieho počtu ľudí. Navyše tento ignorantský prístup je vrcholne krátkozraký, pretože vytvára priestor pre ešte silnejšiu opozíciu, ktorá bude o to hlasnejšia, o čo je viac diskriminovaná a je jej odopieraný podiel na moci. Každé voľby bude táto pronárodná vlna silnejšia, odhodlanejšia a zomknutejšia,“ myslí si Taraba.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mark Zuckerberg
  2. Jan Lipavský - ministr zahraničí ČR

„Ak si socialisti, ľudovci a progresívci myslia, že Európa patrí len im a dáva im právo pretláčať bez vypočutia iného názoru ich nápady dohodnuté v úzkej skupinke, tak je to veľký omyl z ktorého ich vyvedú onedlho samotní voliči,“ uzavrel svoj príspevok na sociálnej siti Tomáš Taraba.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba: Elitárski ignoranti v EÚ odmietajú rešpektovať vôľu desiatok miliónov voličov

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: