eReport.sk
Foto: TV JOJ

Elena Vacvalová: Zbavuje sa domu v Borinke. Má s ním len problémy

Dlho o ňom snívala, teraz sa ho vzdáva. Moderátorka relácií Sedem a Zlaté časy Elena Vacvalová (62) začala v roku 2017 stavať dom snov. V obci Borinka pri Bratislave, na lukratívnom pozemku, ktorý obklopuje les a tečie popri ňom potok. Mohol byť oázou pokoja, ibaže budovanie nového rodinného hniezdočka od začiatku sprevádzali nepríjemnosti. Ten dom akoby bol zakliaty. eReport zistil, že už pár dní ho ponúka na predaj realitná kancelária.

Nedokončili ani základy a stavba domu spustila samé nepríjemnosti. Vzdialení susedia si všimli, že prominentný pár nechal vyrúbať stromy, Podali sťažnosť. Nasledovali problémy s potokom, ktorý bol znečistený ťažkými mechanizmami. Tie sa mohli na pozemok dostať jedine cez mostík, ktorý museli Vacvalovci vybudovať. Na pozemok glosátorky boli povolaní kontrolóri, ktorí riešili vyrúbané vŕby neďaleko potoka. Pokutu vo výške 700 eur dostala pre pochybenie obec. V tom čase sa však v obci zmenil starosta, ktorému sa tento krok inšpekcie nepáčil. Požiadal Vacvalovcov o refundáciu polovice pokuty, ktorú zaplatili. Na pozemku konečne vyrástli základy domu. Elena Vacvalová pred dvoma rokmi tvrdila, že na stavbe ani nebola, a všetko, čo sa okolo nej spustilo, jej len ublížilo. Ale asi najviac prekvapila informáciou, že tam ani nebudú bývať. Dom chceli dokončiť, pozemok, ktorý kúpili ako ornú pôdu, zhodnotiť a predať. Známy pár sa rozhodol, že ostáva v Devínskej Novej Vsi, kde je spokojný a kde si nevedia vynachváliť susedov. Vacvalovci majú ešte dcéru, ale tá má byt v centre Bratislavy a je spokojná. „Sme vo veku medzi šesťdesiat a sedemdesiat a už nemáme toľko entuziazmu, aby sme absolvovali sťahovanie, zariaďovanie a všetko, čo s tým súvisí – aj keby sme tam hneď chceli ísť. Naozaj to nie je pre nikoho z rodiny, vysvetlila novinárom. Manžel dom stavia tak, aby bol nízkoenergetický a ekologický. Snažíme sa, aby mal parametre v súlade s hodnotami, ktoré vyznávame. Ako rozmýšľame, ako žijeme. Myslím si, že stavba si nájde človeka, ktorý to ocení,” naznačovala už vtedy, že dôjde k predaju. eReport si všimol, že dom, ktorý stále nie je dokončený, je aktuálne v ponuke realitnej kancelárie.

„Ponúkame na predaj pozemok s rozostavanou stavbou RD v obci Borinka pri Bratislave.
Atypický pozemok má 2 582 metrov štvorcových, pozemok je z časti les a lúka. Popri ňom tečie potok, na pozemku je zavedená elektrina. Z hlavnej cesty je bezproblémový prístup k pozemku ponad potok, plánovaná koreňová čistička a studňa. Na pozemku leží rozostavaná stavba 4- izbového rodinného domu, s obvodovými múrmi a strechou. Cena: 350 000 eur.”

Oslovili sme aj známu glosátorku, ale tá bola z celej situácie a informácií okolo domu znechutená. „ja som si už na túto tému užila svoje a absolútne mimo pravdy. Veľmi mi to ublížilo,” dodala s tým, že sa k predaju nebude vyjadrovať. „Ibaže by ste ho chceli kúpiť,” zavtipkovala.

.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport