eReport.sk
Suezský prieplav. Ilustračné foto: tasr

Egypt: Hongkonskú loď uviaznutú v Suezskom prieplave sa podarilo vyslobodiť

V egyptskom Suezskom prieplave vo štvrtok uviazla hongkonská nákladná loď a nakrátko zablokovala lodnú dopravu. Miestne úrady neskôr potvrdili, že sa im podarilo plavidlo opäť uvoľniť. TASR správu prevzala z agentúr AP a Reuters.

Loď Sin Chaj Tchung 23 s dĺžkou 190 metrov uviazla pri severnom ústí Suezského prieplavu. Spoločnosť Leth Agencies, ktorá riadi dopravu v tejto vodnej tepne potvrdila informáciu, že približne dve hodiny po uviaznutí sa plavidlo podarilo vyslobodiť za pomoci remorkérov.

Egyptské úrady uviaznutie lode plaviacej sa pod hongkonskou vlajkou však bezprostredne nepotvrdili. Nebolo ani jasné, ako tento incident ovplyvnil dopravu medzi Červeným a Stredozemným morom. Údaje sledovania polohy lodí však ukázali, že v čase, keď sa incident odohral, sa v blízkosti uviaznutej lode nenachádzali žiadne pohybujúce sa plavidlá.

Úrady zároveň vyhlásili, že „premávka v prieplave sa obnoví ihneď, ako bude plavidlo úplne odtiahnuté“. Agentúra Reuters pripomína, že cez Suezský prieplav prechádza približne 12 percent z celkového svetového obchodu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Egypt: Hongkonskú loď uviaznutú v Suezskom prieplave sa podarilo vyslobodiť

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti