Center Connor McDavid (97) z Edmontonu Oilers sa teší z gólu so spoluhráčom Darnellom Nurseom. Foto: tasr/ap

Edmonton ukončil víťazné ťaženie Nashvillu, Carolina stále 100-percentná

Hokejisti Caroliny vyhrali aj deviaty zápas v novom ročníku zámorskej NHL. V noci na štvrtok si Hurricanes poradili s domácim Chicagom 4:3 a s plným počtom 18 bodov sú najlepší v celej súťaži.

Hurricanes prehrávali 0:1 aj 1:3, v záverečnej tretine však dokázali skóre otočiť. Víťazný gól strelil v 44. minúte Martin Nečas. Český útočník po prihrávke Sebastiana Aha prekonal Marca-Andreho Fleuryho strelou z kruhu na vhadzovanie, keď brankárovi Chicaga prepadol puk za chrbát. „V prvých dvoch tretinách sme nehrali skvele, to je isté. Cítil som však, že náš výkon postupne graduje. Ešte pred treťou tretinou sme prehrávali, no potom to prišlo,“ spokojne konštatoval tréner „hurikánov“ Rod Brind’Amour. Svojím premiérovým gólom v NHL sa na výhre podieľal nováčik Seth Jarvis, Frederik Andersen zneškodnil 27 striel súpera a ako 13. brankár histórie vstúpil do sezóny s ôsmimi výhrami za sebou.

Carolina je jediný tím, ktorý ešte v novom ročníku nestratil ani bod. Ťahá druhú najdlhšiu víťaznú šnúru na štarte sezóny v histórii profiligy, keď vyrovnala zápis Montrealu (2015/2016). Lepšie boli na tom iba Buffalo (2006/2007) a Toronto (1993/94), ktorí začali sezónu desiatimi triumfami. Hurricanes deviatym víťazstvom v sérii zároveň vyrovnali klubový rekord. Naopak Blackhawks sa naďalej trápia, nestačili im ani dva góly Alexa DeBrincata. Z úvodných 11 stretnutí sezóny vyťažili len štyri body. „Carolina veľmi dobre bránila v oslabeniach. Veľa nám v nich nedovolila,“ poznamenal kouč „jastrabov“ Jeremy Colliton.

Líder Západnej konferencie Edmonton zvíťazil nad Nashvillom 5:2. Tri kanadské body za dva góly a asistenciu zaznamenal Leon Draisaitl, nemecký center je s 20 bodmi (9+11) líder produktivity celej súťaže. O bod za ním zaostáva spoluhráč Connor McDavid, ktorý proti Predators nazbieral dve asistencie a ako druhý hráč Oilers od konca 80-tych rokov bodoval v každom z prvých deviatich zápasov sezóny. V úvode ročníka 2012/2013 ťahal desaťzápasovú bodovú sériu v drese „olejárov“ Sam Gagner. Edmonton zastavil víťazné ťaženie „predátorov“, ktorí vyhrali predchádzajúce štyri zápasy. „Samozrejme, zažívame výborný štart. Veľmi sme sa usilovali o to, aby sme vstúpili do sezóny razantným spôsobom a pozbierali v úvode čo najviac bodov. Zatiaľ sme však nič nedosiahli. Veľa vecí nám povychádzalo, no stále je sa v čom zlepšovať,“ povedal pre nhl.com Draisaitl. Nashvillu nepomohli ani dva body Matta Duchenea (1+1).