tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Nórka Tiril Eckhoffová, foto:tasr

Eckhoffová vyhrala šiesty šprint v sérii, Fialkové pokazili stojku

Nórska biatlonistka Tiril Eckhoffová zvíťazila aj v šiestych rýchlostných pretekoch za sebou v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára.

Fialky pokazili stojku

V rámci 9. kola v českom Novom Měste na Moravě síce minula jeden terč na stojke, no aj tak bola v cieli najrýchlejšia v čase 18:11,1 min. Na druhom mieste finišovala Nemka Denise Herrmannová s mankom 6,1 sekundy, tretia bola Talianka Dorothea Wiererová (+10,5 s). Obe strieľali bez chyby. Z trojice Sloveniek skončila najlepšie Paulína Fialková na 52. mieste.

11. triumf pre Eckhoffovú

Líderka celkového poradia SP Eckhoffová si pripísala jedenásty individuálny triumf v sezóne a 24. v kariére, v šprinte ju nezdolal nikto od 4. kola SP, zvíťazila aj na majstrovstvách sveta v Pokljuke. Šešť šprintov po sebe ešte nevyhrala žiadna žena v histórii. V piatkových pretekoch sa po prvej čistej položke zaradila na čelo pred Francúzkou Justine Braisazovou-Bouchetovou.

Chybu napravila v záverečnom kole

Na druhej síce spravila jednu chybu a vybehla z nej na priebežnej druhej priečke s mankom 2,1 sekundy za Wiererovou, no v poslednom kole potvrdila skvelú bežeckú formu a v cieli predbehla aj dovtedajšiu líderku Herrmannovú, ktorú zdolala o 6,1 sekundy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Eckhoffová vyhrala šiesty šprint v sérii, Fialkové pokazili stojku

Aktuálne v kategórii

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku