Zlatan Ibrahimovič v zápase SSC Neapol - AC Miláno, foto:tasr

Dvojgólový Ibrahimovič zariadil výhru AC Miláno v Neapole

Futbalisti AC Miláno zvíťazili v nedeľňajšom súboji 8. kola talianskej Serie A na ihrisku SSC Neapol 3:1 a vrátili sa na prvé miesto v tabuľke. Leví podiel na triumfe „rossoneri“ mal švédsky útočník Zlatan Ibrahimovič, ktorý strelil oba góly svojho tímu a s desiatimi zásahmi je na čele poradia kanonierov.

Parma Calcio v základnej jedenástke so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom prehrala na pôde AS Rím 0:3. Všetky góly padli už v prvom polčase, dvakrát sa strelecky presadil arménsky reprezentant Henrich Mchitarjan. Inter Miláno zvíťazil nad FC Turín 4:2, hoci necelú pol hodinu pred koncom ešte prehrával 0:2. Dva góly domácich strelil belgický kanonier Romelu Lukaku. Slovenský obranca Milan Škriniar nastúpil za Inter v 65. minúte za stavu 1:2.

Sassuolo Calcio bez slovenského kridelníka Lukáša Haraslína triumfovalo na ihrisku Hellasu Verona 2:0 a v tejto sezóne ešte nenašlo premožiteľa. S dvojbodovým mankom na AC Miláno je prekvapujúco na druhej priečke tabuľky.