eReport.sk
Eduard Heger
Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Dvojeurový Heger! Za diskusiu s premiérom si museli ľudia zaplatiť

Za dobré sa oplatí priplatiť? Koncom týždňa sa v rámci svojho pracovného výjazdu po Hornej Nitre zastavil premiér Eduard Heger v Prievidzi, kde sa zúčastnil diskusie na terase kaviarne. Mnohých ľudí však zaskočilo a zarazilo, že na debatu s predsedom vlády nemohli ísť zadarmo a organizátor vyberal vstupné.

Leto využíva ešte stále relatívne nový premiér Eduard Heger na pochôdzky po regiónoch Slovenska. Takouto bola aj jeho cesta do regiónu Hornej Nitry. V rámci programu si našiel aj čas na diskusii v centre Prievidze. Jej forma však mnohých obyvateľov šokovala. Upozornila na to facebooková stránka Nekŕmte nás odpadom.

Diskusia na terase

„Prekvapilo ma, že za stretnutie s ním si od ľudí pýtali vstupné, aj keď len dve eurá. Čo je premiér platený z našich daní nejaká rocková hviezda, alebo divadelný súbor? Nebolo by normálne, aby si stretnutie s občanmi zorganizoval sám a bolo zadarmo? Zažila som tu rôznych premiérov. Dzurindu, Radičovú, Fica… ale nikdy som za stretnutie platiť nemusela,” citovala stránka nasrdenú ženu.

Pod príspevkom sa okamžite strhla vášnivá diskusia o adekvátnosti spoplatnenia diskusie s premiérom, do ktorej vstúpil aj redaktor Denníka N Dušan Mikušovič, ktorý akciu moderoval. „Diskusiu neorganizoval úrad vlády alebo premiér, ale Denník N. Na naše diskusie s politikmi si takmer vždy pýtame vstupné, aj keď to nie je v skutočnosti zárobková činnosť – ide skôr o to, aby sme mohli regulovať počet účastníkov (vždy máme nejakú kapacitu, aj tu sme mali nejaký počet stoličiek) a zrejme to vykrýva aj náklady, napríklad na live stream a podobne,” argumentoval v komentári moderátor.

Eduard Heger na diskusii v Prievidzi. – Foto: FB EH

Trápne a nenáležité

Politológ Tomáš Koziak hovorí, že dve eurá nie sú veľká suma, ale na obyvateľov Prievidze, ktorí sa chceli stretnúť v Hegerom, môže spoplatnenie pôsobiť zvláštne. „Asi úplne ok to nie je. Mohol to tým organizátorom niekto z Hegerovho tímu povedať, že pozrite sa, je to trošku trápna záležitosť, keď prichádza premiér dve eurá vyberať. Je to viac trápne ako nenáležité, ale nemyslím si ani, že to bolo náležité,” zhodnotil Koziak.

Premiér z Prievidze dával rady demonštrantom aj polícii:

  1. Eduard Heger (OĽANO)
  2. Eduard Heger

Podľa odborníčky na protokol Márie Holubovej nemožno zo spoplatnenia diskusie s Hegerom viniť úrad predsedu vlády. „Keby to organizoval premiér, napríklad že ho pozve mesto Prievidza na návštevu, tak je to iné. Ale keď to organizovali noviny s kaviarňou a oni vyberali vstupné, tak je to ich hanba a maslo padá na ich hlavu,” skonštatovala protokolistka.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport