eReport.sk
ilustračná Foto: tasr

Dve rakety zasiahli letisko v Bagdade, kde majú základňu americkí vojaci

Dve rakety zasiahli v stredu večer  letisko v irackom hlavnom meste Bagdad, na ktorom majú základňu americkí vojaci. Nijaké obete ani škody neboli hlásné. Zdroj z prostredia tamojších bezpečnostných síl pre agentúru AFP uviedol, že išlo o útok dronom. AFP dodala, že ide o metódu, ktorú čoraz častejšie využívajú proiránske militantné skupiny.

K útoku došlo približne hodinu po tom, ako päť rakiet zasiahlo vojenskú základňu Balad na severe Iraku, pričom dve z rakiet tam dopadli blízko oblasti využívanej tzv. kontraktormi pracujúcimi pre americkú armádu. K obetiam na životoch ani škodám však nedošlo. Následný útok dronom predstavoval už štvrtý takýto prípad za ostatné necelé dva mesiace, pri ktorých bezpilotné zariadenia zasiahli americké ciele v Iraku. Takúto formu útoku používajú v Jemene aj šiitskí povstalci podporovaní Iránom, pripomína AFP. 

USA zvyčajne pripisujú zodpovednosť za takéto útoky, ktorých terčom sú pravidelne americké ciele v Iraku, práve frakciám podporovaným Iránom. K najnovším raketovým útokom došlo v deň, keď v Iraku prepustili na slobodu jedného z veliteľov Hašd Šaabí (Ľudové mobilizačné síly), organizácie podporovanej Iránom a zastrešujúcej desiatky šiitských milícií. Veliteľ bol dva týždne vo väzbe pre podozrenie z vraždy irackého protikorupčného aktivistu Ihaba al-Wazního, pripmína AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dve rakety zasiahli letisko v Bagdade, kde majú základňu americkí vojaci

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti