eReport.sk
Ilustračná snímka, foto:tasr

Dva náramky Márie Antoinetty vydražili za osem miliónov dolárov

Za viac než osem miliónov dolárov vydražili vo Švajčiarsku dva diamantové náramky, ktoré kedysi vlastnila francúzska kráľovná Mária Antoinetta. Ich novým majiteľom sa stal anonymný kupca, ktorý sa na aukcii zúčastnil telefonicky, informovala v stredu stanica BBC.

Panovníčka poslala šperky do úschovy predtým, ako ju počas Veľkej francúzskej revolúcie popravili na gilotíne. Oba náramky boli prepašované z krajiny a zostali v jej rodine viac ako 200 rokov. Bolo to po prvýkrát, čo sa tieto náramky zložené zo 112 brúsených diamantov dostali do dražby. Predali sa za viac ako dvojnásobok očakávanej sumy.

„Tieto náramky cestovali časom, aby vyrozprávali príbeh najdôležitejšej éry francúzskej histórie s jej pôvabom, slávou a drámou,” uviedol predseda európskej pobočky aukčného domu Christie’s Francois Curiel.

Viac správ zo zahraničia:

  1. Florian Dagoury.
  2. očkovanie a dieťa

Mária Antoinetta sa narodila v roku 1755 v Rakúsku, ako 15-ročná sa stala manželkou francúzskeho následníka trónu, budúceho kráľa Ľudovíta XVI. Na popravisku skončila v roku 1793, niekoľko mesiacov po svojom manželovi.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dva náramky Márie Antoinetty vydražili za osem miliónov dolárov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti