eReport.sk
Dušan Cinkota o comebacku
Dušan Cinkota, foto: TV Markíza

Dušan Cinkota o comebacku: Kolegovia o mne šírili nepravdy, vraj som predával drogy deťom!

Po ťažkých časoch sa opäť dokázal vrátiť na výslnie! Dušan Cinkota (50) aktuálne účinkuje v šou Tvoja tvár znie povedome, v seriáli Červené pásky a v nákladnom seriáli Slovania. „Stretával som sa s odmietaním a intrigami. Navyše o mne niektorí kolegovia šírili strašné nepravdy. Najhoršia bola, že som predával drogy deťom. To ma zlomilo,“ tvrdí o svojom comebacku.

Podarilo sa vám naplno vrátiť do umeleckého sveta a sveta šoubiznisu. Predpokladám, že to beriete s pokorou.

Popravde, keď som sa vrátil domov, čakal som, že budem mať viac práce, že nás dabing uživí a čoskoro príde divadlo a predstavenia… ale práce bolo pramálo a mne sa narodilo dieťa. Stretával som sa s odmietaním a intrigami. Navyše o mne niektorí kolegovia šírili strašné nepravdy. Najhoršia bola, že som predával drogy deťom. To ma zlomilo. Nikdy som nič také neurobil. Sám som proti tomu bojoval. Keby ma len trochu poznali, nič také by im nemohlo ani len napadnúť. Kvôli tomu ma dlho nikde nechceli obsadiť. Bolo to hrozné. Akoby od začiatku, len prácou, som musel pomaličky dokazovať, kto som a aký som. A tým, ktorí mi to umožnili a tú prácu mi dali, veľmi, veľmi ďakujem. Každú prácu beriem s pokorou.

Teraz máte množstvo hereckých príležitostí. Čím vás oslovil seriál Slovania?

Slovania boli doslova záchranným kolesom a to, že ma doň oslovili, bola zhoda okolností. Už dávnejšie som spolupracoval na jednom scenári z obdobia Samovej korunovácie a odvtedy ma dejiny Slovanov zaujímajú. Zároveň cítim potrebu zviditeľňovať naše dejiny, hovoriť o nich a povzbudzovať o ne záujem. Každý národ potrebuje poznať svoju históriu, možno o nej aj fantazírovať… a my si to tiež zaslúžime.

Nakrúcali ste na Ukrajine. Aká to bola pre vás skúsenosť?

Ukrajina je naozaj fascinujúca. Od ľudí po architektúru. Od vidieku po zvláštne stavané sídliská. Od rôznych životných štýlov po silné vlastenectvo. Všade bolo cítiť veľké srdce a hrdosť. Niečo ako u nás dávnejšie. No a skúsenosť to bola úžasná. Hneď by som si to zopakoval. Tým, že som okrem Slovanov nerobil nič iné, som si mohol celý projekt vychutnať. Ale hlavne som sa mohol sústrediť na jednu prácu, a to mi dalo najviac. Odvtedy robím projekty po jednom, postupne a myslím si, že je to tak dobre. Bohužiaľ, pandémia spôsobila, že sa vysielajú všetky naraz… ale to už nezmením.

Čím je rola v Slovanoch pre vás herecky zaujímavá?

Tým, že je nejednoznačná a vnútorne rozorvaná. A je samostatná, nezávislá. Nie je kladná, ale nie je ani záporná. Nemá celkom jasné, čo je dobré a zlé, správne a nesprávne, zavádza, a to ju robí ešte zaujímavejšou. A má obrovský vnútorný svet. Ten sa navonok prejavuje málo, ale o to prekvapivejšie. Jednoducho povedané, mám čo hrať.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport