Trnavskí fanúšikovia pripravili ako vždy perfektnú atmosféru. Ďuriš ju svojimi gólmi ešte umocnil

Ďuriš poslal Trnavu do tretieho predkola EKL

Futbalisti Spartaka Trnava porazili v odvete druhého predkola EKL FK Sarajevo rozdielom triedy 3:0. Keďže prvý duel sa skončil bez gólov, spartakovci sa môžu tešiť z postupu. Meno súpera sa dozvieme vo štvrtok večer. Základ víťazného zápasu položil v prvom dejstve dvoma gólmi Michal Ďuriš. Postupovú definitívu spečatil na záver mladý Patrick Karhan, ktorý zúročil výbornú prácu Róberta Picha. Po záverečnom hvizde si vyše deväť tisíc fanúšikov užívalo postupové oslavy.

Spartak Trnava – FK Sarajevo 3:0 (2:0)

Góly : 15. Ďuriš, 42. Ďuriš, +90. Karhan

Zostavy

Trnava

Frelih – Holík, Twardzik, Kóša, Mikovič – Zeljković, Bainović (86. Corryn) – Ahl (66. Ujlaky), Procházka (86. Karhan), Azango (66. Paur) – Ďuriš (75. Pich)

Sarajevo

Rockov – Beganović, Celik, Jović, Duraković (46. Kuprešak) – Bubanja, Dordević (67. Julardžija), Mehmedević (46. Čataković) – Guliashvili – Oliveira (67. Andušić), Kyeremeh (90. Hamzić)

ŽK : Kóša, Pich – Jović, Julardžija

Rozhodovali : Putros – Bramsen, Hummelgaard (Den.)

Diváci : 9120

Dvojgólový Ďuriš zabezpečil Spartaku výhodu

Do zápasu lepšie vstúpili hráči Sarajeva. Svoju aktivitu mohli korunovať v 7. minúte. Po štandardke a následnej hlavičke v pokutovom území skvele zachránil spartakovcov brankár Frelih. Úvodnú aktivitu hostí uťal Spartak najlepším možným spôsobom v 15. minúte. Martin Mikovič dostal na ľavej strane priestor na presný center. Ten si hlavou našiel Michal Ďuriš a prekonal Rockova v bráne Sarajeva. Obraz hry sa po trnavskom góle radikálne zmenil a spartakovci si vytvorili aj ďalšie náznaky príležitostí.

V 33. minúte sa individuálne presadil pred šestnástkou Azango. Vystrelil, ale jeho pokus skončil na žrdi hosťujúcej brány. Následnú dorážku zablokovala obrana balkánskeho súpera. Prevaha Trnavčanov v tejto fáze pramenila najmä z toho, že vyhrávali osobné súboje v strede ihriska. V 42. minúte vypukla na štadióne druhá gólová radosť. Michal Ďuriš potvrdil svoju úroveň a skúsenosti. Po skvelej práci Švéda Ahla a jeho prihrávke na pravej strane zvýšil svojím druhým gólom v zápase už na 2:0 pre Trnavu.

Postup a víťazstvo rozdielom triedy

Do druhého polčasu vstúpili hostia s dvojnásobnou zmenou v zostave, vedomí si gólovej straty z prvého dejstva. Trnava si udržiavala vedenie. V 57. minúte spartakovci potiahli rýchlu akciu po ľavej strane. Azangov center po zemi na Ďuriša v poslednej chvíli odvrátila obrana Sarajeva. Po hodine hry a menších zmätkoch v trnavskom pokutovom území podržal mužstvo brankár Frelih, bez problémov pokryl štipľavú strelu Guliashviliho. O sedem minút neskôr mala Trnava opäť šancu. Rýchlu akciu po osi Bainović – Paur gólovo nezakončil Ďuriš. Záverečná štvrťhodina patrila Sarajevu, ktoré vrhlo všetky sily do útoku. Spartakovcom akoby odchádzali fyzické sily, no obrana červeno-čírných na čele s Frelihom v bráne stála na pevných nohách. Nedopustila žiadnu drámu. V pridanom čase ešte prišla čerešnička na postupovej torte. Striedajúci Pich sa presadil v súboji pri čiare a pripravil gól pre mladého Patricka Karhana. Víťazstvo rozdielom triedy znamená, že Trnava si zaslúžene vybojovala postup do ďalšieho predkola EKL.

Hlasy po zápase

Michal Gašparík (tréner Trnavy)

„Pre nás bol kľúčový výsledok prvého zápasu vonku, ktorý nám dával nádej na postup. Toto sme mali všetci v hlavách a chalani si išli od prvej minúty za tým. Chceli sme dať veľa energie do prvého polčasu, čo sa nám podarilo. Dôležité bolo, že do polčasu bol stav 2:0. V druhom sme chceli zápas kontrolovať, čo sa nám aj podarilo. Možno, ak by padol gól skôr, mohol byť výsledok zaujímavejší. Chalani to však veľmi odmakali, dochádzali im aj sily, čo bolo spôsobené aj tým, že nerotujeme hráčov. Predviedli výborný výkon.“