Robert Lewandowski, foto:ig/rl9

Duda sa presadil proti Dortmundu, Lewandowski zostrelil Stuttgart

Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda sa strelecky presadil v 26. kole najvyššej nemeckej súťaže. V sobotnom domácom dueli s Borussiou Dortmund v 35. minúte za stavu 0:1 premenil pokutový kop, jeho 1. FC Kolín napokon remizoval 2:2.

Ondrej Duda sa z bieleho bodu nemýlil

„Capkovia“ od 65. minúty viedli 2:1, no v samom závere prišli o víťazstvo, v 90. minúte vyrovnal svojím druhým gólom v zápase Erling Haaland. Pre Dudu to bol tretí gól v tejto bundesligovej sezóne. Slovenský reprezentant odohral na hrote útoku celý zápas. Vedúci Bayern Mníchov triumfoval nad Stuttgartom 4:0 a prenasledovateľovi z Lipska sa vzdialil na rozdiel štyroch bodov.

Lewandowski zostrelil Sttutgart

Z hetriku sa už v prvom polčase stretnutia tešil poľský kanonier Robert Lewandowski. Obhajca titulu zvíťazil, hoci už od 12. minúty hral bez vylúčeného obrancu Alphonsa Daviesa. Tretí Wolfsburg vyhral na ihrisku Brém 2:1 a štvrtý Frankfurt zdolal Union Berlín 5:2.

Výsledky zápasov 26. kola Bundesligy:

Bayern Mníchov – VfB Stuttgart 1893 4:0 (4:0)
Góly: 17., 23. a 39. Lewandowski, 22. Gnabry, ČK: 12. Davies (Bayern)

Eintracht Frankfurt – 1. FC Union Berlín 5:2 (4:2)
Góly: 2. a 41. Silva, 35. Andrich (vl.), 39. Kostič, 90.+2 Chandler – 7. a 45.+3 Kruse

1. FC Kolín – Borussia Dortmund 2:2 (1:1)
    Góly: 35. DUDA (11m), 65. Jakobs – 3. a 90. Haaland