Hráči Manchestru City, foto:ig/man.city

Dúbravka sa postavil do brány Newcastlu, Manchester City natiahol dlhú víťaznú sériu

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotňajšom zápase 26. kola anglickej Premier League doma nad West Hamom United 2:1 a pripísali si už dvadsiatu výhru v sérii vo všetkých súťažiach. Líder tabuľky zaznamenal v lige 14. triumf za sebou, celkovo neprehral už 27 stretnutí.

Zmeny v kádri po Lige Majstrov

Domáci nastúpili so siedmimi zmenami v zostave oproti stredajšiemu duelu LM s Mönchengladbachom (2:0). V úvode bola hra vyrovnaná a prvú väčšiu šancu si vypracovali hostia, keď Tomáš Souček poslal hlavou loptu na Michaila Antonia, ktorý v súboji prehlavičkoval brankára Edersona, ale lopta do siete neprešla. „Citizens“ udreli po polhodine hry, na center Kevina de Bruyneho si nabehol stopér Ruben Dias a otvoril skóre. Antonio trafil v 39. minúte vonkajšiu stranu tyčky, no o štyri minúty neskôr po rýchlej kombinácii namieril presne a vyrovnal na 1:1. V druhej časti už hráči West Hamu nedostávali toľko priestoru na nebezpečné útoky, viac z hry mali domáci a prevahu pretavili na víťazný gól v 68. minúte.

Stones a Dias rozhodli o víťazstve

Riyad Mahrez prešiel na pravej strane do šestnástky, prihral Johnovi Stonesovi a ten upravil na 2:1. O triumfe domácich tak rozhodli dvaja stopéri. City má na čele tabuľky už trinásťbodový náskok pred dvojicou Manchester United a Leicester City, obaja súperi odohrajú svoje zápasy 26. kola v nedeľu. „Červení diabli“ na pôde Chelsea, „líšky“ privítajú Arsenal. West Ham je priebežne štvrtý. Futbalisti Leedsu United prehrali na domácom ihrisku s Aston Villou tesne 0:1. O triumfe hostí rozhodol už v 5. minúte holandský krídelník Anwar El-Ghazi. Aston Ville patrí 8. miesto tabuľky, Leeds je o dve priečky nižšie. Predposledný West Bromwich zaznamenal cenné víťazstvo nad Brightonom 1:0 a neprehral už tri zápasy za sebou.

Dúbravka dostal šancu

Slovenský brankár Martin Dúbravka nastúpil na svoj prvý ligový zápas v tejto sezóne. V Premier League si pripísal prvý štart od 26. júla 2020, jeho Newcastle však iba remizoval doma s Wolverhamptonom. Dúbravka si držal čisté konto až do 73. minúty, keď ho hlavičkou prekonal Ruben Neves a vyrovnal na konečných 1:1. Slovenský brankár pauzoval sedem mesiacov pre zranenie členka, ktoré utrpel v príprave na sezónu 2020/2021.