Hráči Newcastle, foto:ig/premierleague

Martin Dúbravka s prvým čistým kontom, Leicester zdolal Brighton

Futbalisti Newcastlu United v bránke s Martinom Dúbravkom remizovali v nedeľňajšom zápase 27. kola Premier League na ihrisku West Bromwichu Albion 0:0.

Pre slovenského reprezentanta to bolo prvé čisté konto pri treťom štarte v sezóne, v ktorej sa dlho trápil so zranením a následne vypadol zo základnej zostavy. Newcastle získal z uplynulých štyroch duelov len dva body a patrí mu 16. priečka v tabuľke, West Brom je devätnásty.  Posledný Sheffield United prehral na domácom štadióne so Southamptonom 0:2. O góly hostí sa postarali Che Adams a James Ward-Prowse.

Leicester City zvíťazil na ihrisku Brightonu 2:1, keď v druhom polčase otočil z 0:1. Domácich poslal do vedenia v 10. minúte Adam Lallana, po hodine hry vyrovnal Kelechi Iheanacho a v 87. minúte dokonal obrat Daniel Amartey. „Líšky“ sa dostali na druhé miesto tabuľky o dva body pred Manchester United, ten čaká v nedeľu mestské derby s City. Brighton prehral tretí duel za sebou a je šestnásty.