eReport.sk
minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker (Hlas-SD)
zdroj: fb/minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker (Hlas-SD)

Drucker: Akí budeme, ako sa budeme správať voči sebe, ale aj okolitému svetu, rozhodujeme iba my sami


Vedomosti a výchova generácie, ktorá raz bude spravovať štát a posúvať ho vo všetkých sférach spoločenského života, je výzvou pre každého. Uviedol to minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker (Hlas-SD) v mimoriadnom príhovore v RTVS pri príležitosti konca školského roka. Úspech každej generácie bude podľa neho aj úspechom národa v globálnom svete.

,,Sme v tom všetci spoločne. Štát, školstvo, každý jeden pedagóg a každý jeden rodič. Všetci vytvárame jedno spoločenstvo, ktoré má pred sebou jediný cieľ. Dať výchovu a vzdelanie každému dieťaťu a vytvoriť mu šancu uplatniť sa v reálnom živote bez ohľadu, v ktorom regióne Slovenska sa narodil a akú školu navštevuje,“ skonštatoval minister.

Skončilo dlhé obdobie

Verí, že sa skončilo dlhé obdobie príliš častých zmien a zámerov, ktoré zostali na papieri a nikdy sa ich nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca. Je pripravený bojovať za to, aby školstvo malo stabilné financovanie, dôraz na inklúziu a dobré výsledky. Potrebná je však podľa neho najmä zmena kultúry. Podotkol, že žiaci, učitelia či ďalší pracovníci v školstve by mali cítiť od štátu skutočnú podporu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ladislav Kamenický - minister financií SR
  2. Prezident SR Peter Pellegrini sa v Bruseli stretol s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom
  3. minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši

Rozhodujeme iba my sami

Minister zdôraznil, že iba vzdelaný a kultúrny národ má šancu úspešného rozvoja v súčasnom globalizovanom svete. ,,O tom, akí budeme, ako sa budeme správať sami voči sebe, ako aj voči okolitému svetu, akú kvalitu mu ponúkneme, rozhodujeme iba my sami. Je to naša zodpovednosť a naša výzva. Nikto iný ju za nás neurobí, nikto to bremeno nesníme z našich pliec,“ dodal.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Drucker: Akí budeme, ako sa budeme správať voči sebe, ale aj okolitému svetu, rozhodujeme iba my sami

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne