eReport.sk
Pohľad zo záchranárskeho vrtuľníka počas zásahu.
Pohľad zo záchranárskeho vrtuľníka počas zásahu. Foto: fb/hzs.sk

DRÁMA V TATRÁCH Muž padal 150 metrov zo sedla Baraních rohov! Je v kritickom stave

Horskí aj leteckí záchranári pomáhali v nedeľu 57-ročnému slovenskému turistovi, ktorý padal približne 150 metrov zo sedla Baraních rohov vo Vysokých Tatrách. Ako informovala hovorkyňa Air-Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková, pri zostupe v zľadovatenom a zasneženom teréne sa pravdepodobne pošmykol. V kritickom stave ho previezli do popradskej nemocnice.

Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) pomoc privolal jeden z kamarátov, ktorý sa s ním nachádzal na mieste. „Uviedol, že ho nevidí a ani nepočuje, že by reagoval na jeho volanie. O súčinnosť bola požiadaná posádka leteckých záchranárov, ktorá v Starom Smokovci vyzdvihla jedného záchranára HZS,“ uvádza na svojej webovej stránke.

Turista sa nachádzal v bezvedomí, bol podchladený a mal rozsiahlu tržnú krvácajúcu ranu na hlave. „Záchranári ho z exponovaného terénu čo najrýchlejšie evakuovali a previezli do Starého Smokovca, kde mu zaistili dýchacie cesty, zastabilizovali ho a napojili na umelú pľúcnu ventiláciu,“ spresnila Hopjaková s tým, že následne bol do nemocnice prevezený posádkou rýchlej zdravotnej pomoci.

Zdroj: fb/hzs.sk

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

DRÁMA V TATRÁCH Muž padal 150 metrov zo sedla Baraních rohov! Je v kritickom stave

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport