Radosť hráčov Slovana,
Radosť hráčov Slovana, Zdroj:tasr

Dráma do poslednej minúty: Slovan vyradil Mostar po penaltách. Zahrá si pohárovú Európu

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. Rozhodla o tom štvrtková odveta play off na Tehelnom poli, v ktorej „belasí“ zdolali HŠK Zrinjski Mostar z Bosny a Hercegoviny 2:1 a 6:5 po rozstrele z 11 m. V prvom zápase prehrali zverenci Vladimíra Weissa st. na štadióne pod Bijelim Briegom 0:1.

Po bezgólovom polčase, ktorý priniesol šance na oboch stranách, udrel po prestávke Eric Ramirez. Ten premenil center Lukáša Pauscheka, obaja boli v tom čase na ihrisku len pár sekúnd. Viac gólov počas 90. minút nepadlo, nasledovalo predĺženie. V ňom sa najskôr v 103. presadil Igor Savič, no v nadstavenom čase sa zaskvel opäť Ramirez. V rozstrele mal pevnejšie nervy hráči Slovana, ktorí premenili šesť pokusov zo siedmich, hostia sa pomýlili dvakrát.

Slovan si zahrá v skupine EKL po druhý raz za sebou. Vlani z nej v konkurencii tímov FC Kodaň, PAOK Solún a Lincoln Red Imps nepostúpil, získal osem bodov. V oboch zápasoch zdolal gibraltárskeho majstra, s PAOK v oboch dueloch remizoval a s Kodaňou dvakrát prehral. Žreb skupín je na programe v piatok 26. augusta.