eReport.sk
Monika Jankovská v sprievode polície. Foto: tasr

Dostane sa na slobodu? V Pezinku budú rozhodovať o Jankovskej, v marci to bude rok, čo sedí v cele

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku bude rozhodovať na začiatku budúceho týždňa o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) predĺžiť väzbu bývalej štátnej tajomníčky Ministerstva spravodlivosti SR Monike Jankovskej. Neverejný výsluch obvinenej je naplánovaný na utorok (16. 2.). Potvrdil to jej obhajca Peter Erdős. Advokát sa zatiaľ k návrhu vyjadrovať nebude.

Monika Jankovská by mala byť väzobne stíhaná do 11. marca. Rozhodol o tom Najvyšší súd (NS) SR na začiatku októbra 2020, keď zamietol sťažnosti Moniky Jankovskej a sudcu Richarda M. podané vtedy proti uzneseniu ŠTS. Vo väzbe je Jankovská od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka.

Koncom januára tohto roku sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, nevyhovel jej žiadosti o prepustenie z väzby na slobodu. Obvinená nevyužila svoje právo a sťažnosť proti tomuto rozhodnutiu nepodala.

Vlani v marci zadržali 13 sudcov

Príslušníci NAKA zadržali 11. marca minulého roka 13 sudcov v rámci akcie Búrka, keď ich obvinili z korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti. Ďalšie obvinenia pribudli Jankovskej po minuloročnej októbrovej akcii Víchrica. Od septembra 2020 je obvinená aj v kauze prebratia trenčianskeho baru Fatima.

Koncom januára sa v Ústave na výkon väzby (ÚVV) v Banskej Bystrici pokúsila po požití veľkého množstva liekov spáchať samovraždu. Komisia rezortu spravodlivosti v tejto súvislosti vykonala nedávno kontrolu v ústave. Incidentom sa na základe pokynu generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku zaoberá aj Krajská prokuratúra (KP) v Banskej Bystrici. Podľa informácií TASR by mali byť výsledky prešetrenia prípadu známe budúci týždeň.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.